W dwudziestoleciu międzywojennym imponujący budynek Villi Marilor w Zakopanem był pierwszym, który mijali spragnieni górskiego powietrza turyści przyjeżdżający tu koleją. Miejsce było jednym z najważniejszych salonów towarzyskich na Podhalu, tam wypadało bywać. Minęły lata, a pałac wybudowany w 1905 roku przez fabrykanta Ignacego Szczeniowskiego odzyskał teraz dawny splendor. Stał się częścią obiektu Nosalowy Park Hotel & Spa zaprojektowanego przez biuro Kahl-Gaczorek Architekci i położonego w samym sercu miasta (przy ulicy Kościuszki)) a jednocześnie w pobliżu bukowego parku i z widokiem na Tatry. Pierwsi goście pojawią się tu wraz z początkiem lipca. My już teraz zaglądamy do klimatycznych wnętrz, za które odpowiada gdańska pracownia Ideograf.     

Architektoniczne inspiracje w Nosalowy Park Hotel & Spa

Architektonicznie Nosalowy Park czerpie z najlepszych wzorców zakopiańskiej architektury mieszczańskiej, łącząc secesję i art deco, a więc style, które królowały w naszej architekturze przed drugą wojną. W hotelu znajdują się luksusowe pokoje i apartamenty w standardzie pięciogwiazdkowym. Na co możemy liczyć w każdym z nich? Miłą dla oka kolorystykę w beżach i szarościach urozmaiconą kroplami bordowej czerwieni i złota, do tego komfortowe wyposażenie, w tym meble, z których cześć powstała specjalnie dla tych wnętrz. Największe wrażenie robią chyba ławy o organicznych kształtach z ogromnych kawałków drewna i stołki z rzeźbioną konstrukcją. Nie sposób także nie wspomnieć o krzesłach dłoniach (obecne w różnych miejscach całego obiektu) i lampach z drewnianych korali (w czerwonym albo naturalnym kolorze), które niemal natychmiast przywodzą na myśl ten biżuteryjny element damskiego stroju górali podhalańskich. Ciekawa jest także kameralna przestrzeń basenowa . Nieckę wyłożono tu białą mozaiką. Na ścianach mamy marmur z ciemnym rysunkiem żyłek, a na suficie drewniane kasetony. Wzdłuż basenu ustawiono rattanowe fotele i leżanki z materacami do komfortowego relaksu. 

NABE SPA

Na oddzielną uwagę zasługuje wystrój hotelowego NABE SPA mieszczącego się w zabytkowej części hotelu – Villi Marilor. Filozofia marki oparta jest o kompleksowe podejście do pielęgnacji  i relaksu inspirowane naturą. Na gości czekają gabinet „VIP Suite” oraz 7 elegancko urządzonych i przestrzennych gabinetów typu „Spa suite”. Warto wspomnieć, że każdy gabinet posiada własną strefę relaksu

Restauracje Eleonora i Heart by Amaro

Na gości Nosalowy Park Hotel & Spa będą czekały także dwie restauracje. Pierwsza z nich to Eleonora (w nowej części obiektu) serwująca śniadania dla hotelowych gości. Druga to Heart by Amaro, kolejny, autorski koncept Wojciecha Modesta Amaro zlokalizowana w zabytkowej części Nosalowego Parku i dostępna także dla gości z zewnątrz. Słynny restaurator stworzy menu zainspirowane lokalnymi specjałami, w którym nie zabraknie również akcentów z innych części Polski. „Tak gotuję dla rodziny i przyjaciół odwiedzających mój dom” - tłumaczy Wojciech Modest Amaro. Elegancki wystrój restauracji podkreśli wyjątkowość oryginalnych dań.