We Florencji powstał właśnie oryginalny koncept Gucci. Wcześniej w Palazzo della Mercanzia  mieściło się po prostu muzeum marki. Teraz za sprawą dyrektora kreatywnego Alessandra Michele zwykłe wystawy nabrały interaktywnego charakteru. W pracy nad tym miejscem pomagała kuratorka i krytyczka mody Maria Luisa Frisa. 
W Gucci Garden spotykają się historia, teraźniejszość, sztuka i moda.  Odzież, akcesoria, instalacje wideo, dzieła sztuki, dokumenty i gadżety są wyeksponowane na dwóch piętrach galerii Gucci Garden według kilku motywów. Jednym z nich jest COSMORAMA. To pomieszczenie w kreatywny sposób opowiada historię Gucci jako producenta wyrobów skórzanych i bagażu. Pojawia się tu symbol boya hotelowego jako nawiązanie do założyciela marki, który pracował w londyńskim hotelu Savoy. Miłośników fauny i flory z pewnością zainteresuje przestrzeń nazwana Gucci Garden Galleria. Tu można dowiedzieć się więcej na temat kwiatowych motywów Gucci. Klimat tych wnętrz poczujecie oglądając zdjęcia z naszej galerii.

W Gucci Garden jest także restauracja (w pięknym, głębokim zielonym kolorze), można więc zjeść pyszności w stylu Gucci. Perełką jest podobno sklep znajdujący się na parterze budynku. Tu oprócz typowych produktów marki (odzież, obuwie, dodatki) mamy także akcesoria do domu takie jak ceramikę, krzesła, świece. Wystrój? Antyki, bogato dekorowane kredensy, rzeźbione szafy, piękne lustra, perskie dywany i zabytkowe gabloty. 

Wejście do Gucci Garden jest odpłatne (8 euro za normalny bilet, z czego połowa zostanie przekazana na renowację zabytków we Florencji).