Specjalny tymczasowy butik Gucci powstał oczywiście z okazji trwających w kwietniu w Mediolanie Salone del Mobile, czyli najważniejszych targów designu na świecie. Mieści się przy 19 Via Santo Spirito, ma dwa piętra i w całości poświęcony jest linii Gucci Décor, czyli dodatkom do wnętrz. Będzie działał do czerwca. 

W Gucci Décor można kupić m.in.: naczynia, stoły, krzesła, foremki, szafki, komody, fotele, świece i poduszki. W dostępnej ofercie znajdują się rzeczy z regularnej kolekcji włoskiego domu mody oraz limitowane serie przedmiotów. Większość z nich ozdobiona jest florystycznymi i zwierzęcymi nadrukami, z których słyną projekty Alessandro Michele, dyrektora kreatywnego Gucci - zobaczcie w naszej galerii.

Zachwyca nie tylko sama kolekcja Gucci Décor, ale także wnętrze butiku. Jego ściany pokryto przepięknymi tapetami z motywem ptaków i roślin, a na podłogach wyłożono perskie dywany. W środku stoją pikowane parawany i świeże kwiaty, a z poduszek stworzono instalacje, które spokojnie mogłyby się znaleźć w niejednej galerii sztuki.

Czytaj też: Księgarnia Gucci Wooster w Nowym Jorku >>>>