Co znajdziemy w kolekcji Gucci Décor? Poduszki, krzesła, tace, ceramikę, świece zapachowe w porcelanowych słojach, stoliki, parawany, pojemniki, tapety i kubki. A wszystko to utrzymane w estetyce tak bardzo charakterystycznej dla marki i jej dyrektora kreatywnego Alessandro Michelego. Jest więc ozdobnie, bogato, trochę romantycznie, zaskakująco, kolorowo. Roślinne i zwierzęce motywy obecne w kolekcji zainspirowała oczywiście moda i konkretne sylwetki z wybiegu Gucci. Wybór akcesoriów Gucci Décor ma umożliwić personalizację wnętrza według własnych upodobań. Nie stanowi zaś gotowego, z góry określonego rozwiązania, które stanowiłoby kompletny "look" dla mieszkania.

Nam w oko wpadła szczególnie porcelana produkowana dla Gucci Décor przez znaną, założoną w 1735 roku florencką manufakturę Richard Ginori. Mamy tu całą kolekcję naczyń w biało-zielone i czarno-białe wzory rodem z zielnika. Są porcelanowe owady zaprojektowane w 3D, które przysiadły na talerzach i pojemnikach. Jest także wzór chevron, jest supermodny róż, a także charakterystyczny rysunek oka. W tej porcelanie są także świece. Zapachy? Od aromatu brzozy i pomarańczowych liści, przez różę damasceńską, jaśmin i trawę cytrynową do soli morskiej oraz liści pomidorów.

Na osobną wzmiankę zasługują równiez poduszki. Są z aksamitu, w nasyconych i żywych odcieniach, z frędzlami lub bez, ale przede wszystkim z zachwycającymi haftami. I tak zobaczymy na nich cudnej urody trzmiele, węże, koty - te dzikie i te udomowione oraz oczywiście motywy kwiatowe - girlandy z drobnych różyczek, stokrotek i maków. Podobne hafty znajdziemy na siedziskach krzeseł.

Kolekcja Gucci Décor dostępna będzie od września w salonach marki, online oraz w wybranych butikach wnętrzarskich. Niestety nie znamy jeszcze cen, ale kiedy tylko je poznamy, to rzecz jasna damy znać i zaktualizujemy ten materiał.