Maj to tradycyjnie miesiąc, w którym wyciągamy grille ze skrytek, piwnic oraz schowków i oddajemy się gotowaniu w plenerze. Mamy nadzieję, że właśnie nadchodzą cieplejsze dni, a tegoroczna zimna wiosna zbytnio Was nie zniechęciła do spędzania czasu na zewnątrz. W związku z tym przygotowaliśmy mały, grillowy niezbędnik. Dowiecie się z niego o tym, jaki grill wybrać dla siebie i w jakie akcesoria warto się wyposażyć. Zaczynamy.

1. Grill
Jeżeli macie własny ogród a do tego uwielbiacie grillować dobrym rozwiązaniem wydaje się być duży grill stacjonarny. Tradycyjny grill na węgiel będzie opcją tańszą. Takie sprzęty wykonuje się najczęściej ze stali. Bardzo wytrzymałe, ale także ciężkie, są grille żeliwne. Grille gazowe to opcja trochę droższa, ale posiadająca jedną, zasadniczą zaletę. W tym przypadku nie ma problemu z rozpalaniem. Płomień pojawia się natychmiast po włączeniu - od razu można zatem zacząć grillowanie.
A co z tymi z Was, którzy o własnym ogródku na razie mogą tylko pomarzyć, ale kochają grillować i biesiadować pod chmurką? Idealnym rozwiązaniem wydaje się być w takim przypadku kompaktowy grill przenośny. Podobno można ich używać nawet na balkonach - niwelują zapachy, nie wydzielają dymu.

2. Dodatki niezbędne do grillowania
Każdy szanujący się kucharz podczas grillowania powinien wyposażyć się w fartuch oraz zestaw specjalnych sztućców służących do odwracania potraw na ruszcie i serwowania ich. Przydadzą się z pewnością ściereczki i gruba rękawica-łapa.

3. Akcesoria piknikowe
Grillowanie w pięknym otoczeniu to jest to! Dlatego szczególnie w wypadku grillowania w plenerze warto pamiętać o kocu piknikowym, pledach, poduchach i siedziskach. Oczywiście lekkie meble ogrodowe, krzesła, stoliki i fotele będą jak znalazł. Niedawno pisaliśmy o meblach z rattanu - wydają się być idealną opcją. W cenie są także kosze piknikowe, sprzedawane często razem z podstawowym wyposażeniem.
Na jakie naczynia warto postawić podczas grillowania? Najlepiej na te nietłukące się z tworzywa i melaminy. Jeśli nie  lubicie zmywania to papierowe talerze i kubki jednorazowe także się przydadzą.

W naszej galerii znajdziecie sprzęty, które szególnie polecamy. Sezon grillowy 2017 uważamy za oficjalnie otwarty!