Salavat Fidai w ołówkach rzeźbi od lat. Najzwyklejsze rysiki w jego rękach nabierają niesamowitych kształtów. I tak artysta na swoim koncie ma wyrzeźbione w graficie postacie z bajek i legend, przedmioty codziennego użytku, cyfry, portrety, symbole. Do tej imponującej i wykonanej z wielką precyzją miniaturowej kolekcji dołączyły ostatnio ołówki z bohaterami i znakami z popularnego serialu Gra o tron. 

Wilkory, smoki, Żelazny Tron, White Walkers, miecze z valyriańskiej stali i cała reszta zachwyca szczegółowością wykonania. Jak powstają te maleńkie rzeżby? Salavat Fidai na wykonanie jednej z nich potrzebuje od 6 do 12 godzin. W tym celu używa rzecz jasna ołówka, specjalnych nożyków do wycinania i rzeźbienia oraz lupy i mikroskopu. Dzięki tym dwóm ostatnim powiększa rysik i może pracować nad detalami. Tworzywo jest delikatne i czasem się kruszy. Zdarza się więc, że artysta musi zaczynać swoją żmudną pracę od początku.

Wystawa prac Fidaia związanych z Grą o Tron miała ostatnio miejsce w Singapurze. Nie trzeba wybierać się do Azji by je podziwiać, wystarczy zajrzeć do naszej galerii.  Ołówki można kupić na stronie artysty. Raczej nie posłuża do pisania. ;-)