W natłoku codziennych obowiązków wiele z nas rezygnuje z gotowania w domu, kojarząc je z koniecznością posiadania dużej ilości wolnego czasu. Niepotrzebnie. Istnieją technologie, których głównym celem jest dbanie o wygodę i komfort przygotowywania posiłków w domowym zaciszu, czyniąc z tego formę rozrywki. Świetnym przykładem są produkty firmy Franke

Twój przewodnik po gotowaniu

Piekarniki i płyty indukcyjne wyposażone są w funkcję Cook Assist, czyli programy automatyczne z temperaturą i czasem pieczenia idealnie dobranymi do konkretnych dań. W piekarniku wystarczy wybrać z listy na wyświetlaczu danie, a o resztę zadba urządzenie. W przypadku płyty indukcyjnej Cook Assist przeprowadzi nas krok po kroku przez gotowanie lub smażenie ulubionych potraw, wyświetlając kolejne wskazówki.

Multitasking w kulinarnym wydaniu

Maksymalne wykorzystanie możliwości urządzeń zainteresuje nie tylko zabiegane mamy, ale też organizatorów domowych przyjęć. Niech pierwszy rzucą kamieniem ci z nas, którzy nie zrezygnowali z zaproszenia gości tylko dlatego, że byli przytłoczeni wizją planowania kolejności pieczenia i gotowania poszczególnych dań. Z pomocą przychodzą sprzęty, dzięki którym gotowanie kilku dań na raz to upragniona oszczędność czasu, a nie przerażający moment wyprawiania kolacji dla znajomych. Poważnie, dzięki równomiernej dystrybucji ciepła w piekarniku upieczemy cztery potrawy razem bez mieszania się smaków i zapachów. W ten sposób możemy przygotować cztery różne ciasta, zapiekanki czy kompletny posiłek od przystawki po deser. Z kolei wśród płyt znajdziemy model umożliwiający równoczesne gotowanie nawet na ośmiu polach z różnymi ustawieniami mocy. 

Zdrowie pełną parą

W czasach, w których przywiązujemy tak dużą wagę do zdrowego, zbilansowanego odżywiania przyda się piekarnik z funkcją pary (Full Steam). Na czystej parze ugotujemy dietetyczne warzywa i ryby, bez tłuszczu i zachowując ich naturalny smak. A pieczenie wspomagane parą da dania zarumienione i chrupiące z zewnątrz, a jednocześnie delikatne i soczyste w środku. W ten sposób możemy na przykład upiec indyka czy kurczaka, które tak łatwo można za bardzo wysuszyć w wysokiej temperaturze. Do tak przygotowanego mięsa i warzyw wystarczy dodać ulubiony ryż, a następnie delektować się wyrazistym smakiem bogatych w wartościowe składniki potraw. Gwarantujemy, że takie połączenie nigdy się nie znudzi.

PS Wybierając kuchenkę mikrofalową do zabudowy, również znajdziecie tam pojemnik do gotowania na parze.  

Intensywne użytkowanie, łatwe czyszczenie

Często unikamy korzystania z piekarnika, w obawie przed koniecznością nieprzyjemnego czyszczenia jego wnętrza. Z pomocą przychodzą nowe modele piekarników od Franke, które są nie tylko stylowe i minimalistyczne, ale również wygodne w utrzymaniu. W zależności od modelu możemy skorzystać z funkcji pyrolizy lub hydrolizy, które uwalniają nas od kłopotliwego szorowania przypalonych resztek. Komory XXL nowych piekarników dają także duże pole dla kulinarnych popisów. Pomogą w nich termoobieg, programy automatyczne lub funkcje specjalne. Sterowanie ułatwi dotykowy wyświetlacz lub eleganckie chowane pokrętła.

W przypadku płyty indukcyjnej Franke mamy szeroki wybór modeli, od standardowych o szerokości 65 cm, po duże 77 cm i małe dwupolowe modele o szerokości 30 cm. W każdej połączymy dwa sąsiednie pola w jedno duże, idealne dla długich naczyń. Wszystkie nowe płyty indukcyjne Franke mają też możliwość zamontowania na równi z blatem.

Nowoczesne, pełne pomocnych funkcji i przyjaznych rozwiązań nowości dadzą nam więcej czasu dla siebie i naszych bliskich. Zainteresują pasjonatów gotowania lubiących odkrywać nowe smaki. Sprawdzą się również w domach, w których dużo się gotuje, gdzie kuchnia tętni życiem od rana do wieczora.

Poznaj nowe urządzenia i przepis na pyszną tartę cytrynową: https://fran.ke/8f2adKS