Tę premierę zapowiadaliśmy Wam już w lutym. Gosia Baczyńska, na co dzień związana z modą, zaprojektowała właśnie kolekcję płytek dla marki Paradyż. Wczoraj w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, zaproszeni goście mogli poznać kulisy współpracy polskiego producenta z cenioną projektantką mody oraz wziąć udział w performansie z udziałem gwiazd. Na potrzeby eventu i prezentacji kolekcji Paradyż My Way by Gosia Baczyńska przygotowano specjalną przestrzeń. Projektantka sama zaaranżowała scenę - nowoczesne mieszkanie z surrealistycznymi elementami. Sercem scenerii były najnowsze płytki ceramiczne jej projektu.

Spotkanie rozpoczął briefing prasowy, podczas którego twórcy kolekcji opowiedzieli o kulisach wspólnej pracy oraz zdradzili, jak w praktyce wyglądało zderzenie dwóch tylko pozornie odległych od siebie światów - wielkiej mody i designu. Goście mieli również okazję zobaczyć specjalnie przygotowany film pokazujący tę współpracę od wewnątrz. W roli prelegentów wystąpili: Gosia Baczyńska, dr Anna Tępińska–Marcinek – współwłaścicielka i członkini zarządu Ceramiki Paradyż, Aldona Chudzicka – dyrektor działu rozwoju produktu. Spotkanie poprowadził Tomasz Popielawski – rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż. 

Eventy Gosi Baczyńskiej zawsze niosą ze sobą aurę tajemniczości i element zaskoczenia. Nie inaczej było także i tym razem. Podczas premiery kolekcji płytek Paradyż My Way by Gosia Baczyńska, goście wzięli udział w prawdziwym spektaklu na żywo, reżyserowanym przez Jarosława Stańka i Katarzynę Zielonkę. W przestrzeni przypominającej luksusowy apartament, znani artyści, wśród których znaleźli się m.in. Michał Piróg, Mateusz Banasiuk, Bilguun Ariunbaatar, Aleksandra Linda, Zofia Czernicka i Sandra Kevin, dali wyjątkowy występ, który w połączeniu z koncertem zespołu Lavina zachwycił wszystkich zgromadzonych.

- Zależało mi, aby zaproszeni goście stali się częścią spektaklu, mogli od środka zobaczyć wnętrza, które żyją. Chodząc w rytm bolera, poczuli, że każda z zaprojektowanych kolekcji jest żywym dowodem na połączenie się mody i designu. I tak jak płytki, które płyną i płoną – tak oni zatopili się w prawdziwie onirycznym tańcu. – powiedziała Gosia Baczyńska.

Kolekcja Paradyż My Way by Gosia Baczyńska to 7 autorskich kolekcji (Unique Lady, Noisy Whisper, Sleeping Beauty, Cold Proncess, Fashion Spirit, Night Queen, Mystic Shadows). Wszystkie elementy można ze sobą dowolnie zestawiać i układać, tworząc ogromną ilość aranżacji od bardzo spokojnych i klasycznych, przez minimalistyczne po zaskakujące i pełne luksusu.