Co właściwie oznacza tak chętnie, niejednokrotnie intuicyjnie używany termin vintage? Generalnie przyjmuje się, że to styl w modzie, wnętrzach, a nawet muzyce polegający na łączeniu rzeczy i prądów z poprzednich epok, mających umownie ponad 20 lat. Zwykle odznaczają się bardzo dobrą jakością, a upływ czasu nadaje im szlachetnej patyny.  Tym słowem obecnie określa się również rzeczy, stylizowane na znacznie starsze, niż są w rzeczywistości.

Jak urządzić wnętrze w stylu vintage?

Jest co najmniej kilka sprawdzonych sposobów. Wystarczy że do nowoczenych, minimalistycznych przestrzeni wprowadzimy stare, stylowe meble, tkaniny lub bibeloty pochodzace z naszej ulubionej epoki. A właściciele stylowych mieszkań w historycznych budynkach mogą poeksperymentować z nowoczesnymi sprzętami.

Są też tacy, którzy z różnych powodów nie lubią otaczać się wiekowymi przedmiotami, mimo iż im się bardzo podobają. Wtedy rozwiązaniem będzie użycie mebli i akcesoriów stylizowanych na poprzednie dekady.

Vintage kocha kontrasty i zaskakujące zestawienia. Daje ogromne możliwości i pole do popisu zarówno dla wytrawnych dekoratorów, stylistów i architektów jak i zapalonych adeptów- amatorów wnętrzarskich stylizacji. Pomysłów na takie wnętrza może być nieskończenie wiele i wszystko zależy tylko od kreatywności. Zobaczcie jaką wykazali się użytkownicy Instagrama GALERIA>>>

tekst: Anna Chwalińska