Wrocławski lokal Gluten Appetit przy ulicy Szczytnickiej 54 działa zaledwie od końca lipca, ale od pierwszego dnia wzbudza zainteresowanie i cieszy się już bardzo dużym uznaniem wrocławian. Może dlatego, że w czasach gdy coraz więcej restauracji wprowadza menu pozbawione glutenu, Gluten Appetit idzie pod prąd. Tu każde serwowane danie zawiera gluten. W karcie dań znajdziemy przygotowywane na miejscu pyszne pierogi: z mięsem, ruskie, szpinakowe z fetą, kaszą gryczaną i wędzonym twarogiem czy te z daktylami i ricottą, zjemy tu także pyzy z mięsem lub kozim serem i żurawiną, kluski z warzywami i makaron z klopsikami albo kurczakiem.

Właściciele wszystkie składniki potrzebne do przyrządzenia dań z karty kupują tylko u sprawdzonych dostawców: mięso pochodzi od lokalnego rzeźnika, mąka z pobliskiego młyna, a warzywa z nieodległych dolnośląskich pól. W Gluten Appetit nie ma miejsca na tanie kompromisy. Wnętrza, podobnie jak i menu,  także są  dopracowane  i spójne. Zarówno wystrój jak i karta dań zostały wymyślone przez właścicieli Gluten Appetit -  Jakuba Kowalskiego i Radosława Olszewskiego, którzy cenią smak i jakość ponad wszystko. Wierzą, i trudno się z nimi sprzeczać, że miejsce, w którym spożywamy posiłki musi być przyjemne nie tylko dla oka ale i duszy. W Gluten Appetit jest efektownie i bezpretensjonalnie; bez zadęcia, ale wystrój zapada w pamięć - zieleń ścian ma piękny, gęłboki odcień i świetnie wygląda z naturalną zielenią bujnych roślin, których nie brakuje w Gluten Appetit. Słodyczy dodaje całości odrobina różu, a przytulności naturalny kolor drewna oraz świetna ceramika - na ścianach, półkach i ta, na której serwowane są dania. 

Jeśli tylko nie jesteście na diecie bezglutenowej, warto wpaść na coś ciepłego i pysznego we wrocławskim Gluten Appetit.

Opracowanie: E.S.