IKEA połączyła wiedzę o wyposażeniu domu z profesjonalizmem firmy Sonos, słynącej z tworzenia głośników i systemów dźwiękowych. W efekcie powstała wyposażona w głośnik WiFi lampa stołowa i głośnik WiFi, które można wykorzystać jako… półki.

Ta współpraca na każdym etapie opierała się na wspólnej pasji, wartościach i wiedzy naszych firm. Mamy świadomość, jak wielkie znaczenie odgrywają dźwięk oraz światło, pozytywnie wpływając na atmosferę w domu. Wierzymy także w siłę designu, mogącą realnie podnieść jakość codziennego życia - powiedział Tad Toulis, wiceprezes do spraw projektowania w firmie Sonos. 

Lampa stołowa SYMFONISK z głośnikiem WiFi to świetnie brzmiący, a jednocześnie doskonale wyglądający przedmiot. Dzięki prostemu wzornictwu i neutralnym kolorom idealnie dopasuje się ona do różnych stylów wyposażenia wnętrz. Drugim produktem, który już niebawem zostanie zaprezentowany światu, jest SYMFONISK głośnik WiFi. Może być on także wykorzystywany jako  półka – można go zamontować na ścianie, postawić lub położyć, bez uszczerbku dla jakości dźwięku oraz komfortu użytkowania. Za ten projekt IKEA otrzymała nagrodę Red Dot Design Award. Pierwsze produkty z gamy SYMFONISK będą dostępne w Polsce od sierpnia tego roku. Nie znamy jeszcze ich cen.