Kolor roku 2024 Dulux

Glamour Pink to subtelny i wyrafinowany odcień, który otula nas spokojem i delikatnością. To kolor, który zmienia się wraz ze światłem, podkreślając bogactwo każdej pory dnia i roku. W całej tej ulotności jedno pozostaje niezmienne – odcień ten tworzy przyjazną atmosferę, wypełnioną domowym ciepłem. 

- Kolor Glamour Pink to dla mnie synonim tego, co przytulne. Ma w sobie, w swoim odcieniu, coś niezwykle otulającego, co wprowadza do wnętrza poczucie przyjemnego relaksu. Tak zresztą kojarzy mi się dom - otulająco. To zdecydowanie jeden z moich faworytów w paletach barw – fajnie, że został wybrany kolorem roku Dulux. Życzyłabym sobie, żeby 2024 właśnie taki był – przytulny. Żebyśmy chcieli w nim zostać jak najdłużej – mówi Magdalena Boczarska, ambasadorka marki Dulux.

Mat. prasowe

Każda zmiana ma gdzieś swój początek. Zacznij teraz – od wprowadzenia nowych kolorów do swojego wnętrza. Niech to będzie zmiana na lepsze, prowadząca cię do jutra, w którym będzie więcej miejsca na spełnienie, na troskę o siebie i o najbliższych. Zadbaj o wytchnienie i spokój, które teraz są nam potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Tutaj jest moje miejsce

Trendy kolorystyczne nie biorą się znikąd – są one odpowiedzią na nastrój chwili, globalne zmiany i wynikające z nich potrzeby oraz pragnienia ludzi. W tym roku uwagę ekspertów przykuła ewolucja rodziny, którą w dzisiejszym skomplikowanym świecie postrzegamy już nie tylko jako korzenie, z których się wywodzimy, ale całą sieć ludzi, na którą mamy wpływ i aktywnie ją współtworzymy. Złożoność życia i przeładowanie informacją sprawiają, że szukamy wytchnienia i azylu – miejsca, do którego będziemy przynależeć i w którym będziemy się dobrze czuć. Eksperci zwracają również uwagę na potrzebę poczucia szczęścia, którego nawet najmniejsze dawki sprawiają, że nasze mózgi zyskują zdolność do pozytywnego myślenia i odczuwania.

Mat. prasowe

Inspiracja do szczęścia

Chwila zachwytu, uśmiech na twarzy bliskiej osoby, satysfakcja z dobrze wykonanej pracy – to wszystko ubarwia naszą codzienność. Dulux od lat pokazuje, że dodając koloru do naszego życia, możemy osiągnąć więcej, korzystać z niego pełniej i bardziej świadomie. W końcu to my sami kształtujemy swoje otoczenie, które potem wywiera na nas wpływ każdego dnia.

Jeden kolor to nie wszystko

Chociaż Glamour Pink doskonale odpowiada na dzisiejsze potrzeby, kojąc zmysły i dając wytchnienie od codzienności, to dopiero w połączeniu z innymi odcieniami odkrywa całe swoje bogactwo. Wraz z kolorem roku zaprezentowane zostały trzy palety kolorów towarzyszących: Kolory Przytulne, Kolory Harmonijne i Kolory Beztroskie. Więcej barw to większa swoboda wyrażenia się. Z drugiej strony ich staranny dobór pomoże nam stworzyć piękne, wysmakowane wnętrza.

Mat. prasowe

Innowacyjna paleta kolorów Dulux Ambiance Ceramic

Kolor roku 2024 jest dostępny w regularnej sprzedaży w ofercie farb Dulux Ambiance Ceramic. Na paletę kolorów Dulux Ambiance Ceramic składają się cztery atmosfery, z których każda zawiera 10 harmonijnie zgranych ze sobą odcieni, ułożonych w sposób, który jest bardzo pomocny przy doborze kolorów – wystarczy np. wybrać dwa lub trzy kolory sąsiadujące ze sobą w pionie lub w poziomie, aby otrzymać doskonałe zestawienie.

Dulux Ambiance Ceramic to jednak nie tylko piękne kolory. Ta ceramiczna farba łączy w sobie wszystkie niezbędne właściwości – trwałość, odporność na plamy i piękne, głęboko matowe wykończenie.

Mat. prasowe