Projektem tego wnętrza zajęła się architektka Joanna Safranow z biura projektowego Safranow. Dla tych inwestorów pracowała już po raz kolejny. Może dlatego nie bała się śmiałych decyzji i była gotowa szukać rozwiązań od początku do końca stworzonych z myślą o właścicielach lokum. W poszukiwaniach pomocna była ścisła współpraca ze znajomym stolarzem Januszem Barzowskim, który szereg elementów znajdujących się w apartamencie wykonał na indywidualne zamówienie i na podstawie projektów architektki.

Strefa dzienna

Już w korytarzu gości witają intensywnie granatowe ściany i widok kontrastującego obrazu Roberta Motelskiego, na których tle wybrzmiewa zaoblona forma wykonanej na zamówienie złotej konsoli w stylu art déco. Głębokie odcienie niebieskości i butelkowych zieleni znajdziemy też przechodząc do reprezentacyjnego salonu połączonego z jadalnią. Odważna kolorystyka usadowiła się tu na miękkich, welurowych obiciach sofy, oryginalnych foteli czy krzeseł. Nietypowy marynistyczny element widoczny nad sofą to obraz Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej, prowadzącej galerię Art in Architecture. Pełen geometrycznych form koresponduje z okrągłymi, przeszklonymi stolikami i spektakularnym, kryształowym żyrandolem. Czas na granatową kuchnię. . Minimalistyczne szafki ukrywają wszystkie niezbędne sprzęty AGD i pozwalają skupić wzrok na wyjątkowo efektownej, błyszczącej mozaice marki Sicis.

Strefa prywatna

O ile strefa dzienna, pełna jest śmiałych barw, o tyle prywatna część apartamentu i sąsiadujący z nią salon kąpielowy to królestwo ciepłych beży, przybrudzonych bieli i delikatnych szarości. W sypialni, geometryczne akcenty w stylu art déco znalazły towarzystwo w miękkich tkaninach, które niemal dosłownie otulają całe pomieszczenie. Tę samą kolorystykę znajdziemy w drugiej z łazienek. Wyróżnia ją złota armatura i mozaika na wannie przywodząca na myśl wężową skórę.