Gdynia Design Days 2022

Już 2 lipca startuje Gdynia Design Days 2022 pod hasłem „Współmorze". Przed nami piętnasta edycja festiwalu o projektowaniu. Organizatorzy zadali sobie pytanie czego możemy nauczyć się od morza? Tegoroczne hasło to powrót do korzeni i tego, co najbliższe. Będziemy rozmawiać o morzu jako źródle zasobów oraz zasobie samym w sobie, o który musimy wspólnie dbać. O znaczeniu akwenów wodnych w kontekście klimatu i gospodarki, tożsamości oraz o wspólnocie ludzi znad morza i osad nadmorskich. 

Jak możesz doświadczyć Gdynia Design Days? 

W tym roku czekać będzie na nas kilkanaście festiwalowych wystaw. Po dwóch pandemicznych edycjach, w tym roku wszystkie zostaną udostępnione w tradycyjnej wersji – stacjonarnie, na terenie PPNT Gdynia oraz w przestrzeni miasta. Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Gdyni, przygotowujemy przewodnik online, w którym znajdziecie wszystkie wystawy, ale też inspirujące artykuły. Już teraz możecie wrócić do wystaw z ostatnich dwóch lat.
Wszystkie wystawy będą odpowiadać na współczesne wyzwania. Na wiele sposobów przewijać będzie się tegoroczne hasło – Współmorze. Jakie tematy poruszą nasze kuratorki i nasi kuratorzy? Porozmawiamy o zasobach, w jakie bogaty jest Bałtyk. O jego florze i faunie i o tym, jak z nich mądrze korzystać. O przyszłości Bałtyku i terenów nadmorskich. O łańcuchach dostaw, transporcie i współczesnej zrównoważonej produkcji. O współpracy międzygatunkowej i o tym, jak współcześnie budujemy swoją tożsamość. O morzu, jego znaczeniu w naszym życiu oraz o wspólnym działaniu.
Uczestników czeka również bogaty program wykładów i dyskusji. Interdyscyplinarne grono specjalistów zapewni szeroką perspektywę podczas poruszania najbardziej aktualnych zagadnień. W tym roku podczas festiwalu pojawiać będą się znane już wątki, ale w nowych ujęciach. Nie zabraknie także zupełnie nowych tematów. Będziemy rozmawiać między innymi o cyklu życia przedmiotów, poszukiwaniu nowych materiałów, projektowaniu spekulatywnym, ale również o empatii, social designie i Nowym Europejskim Bauhausie, a wszystko to kontekście realnych wyzwań i Bałtyku. 

Sprawdź pełen program wydarzenia. 

W ostatni weekend festiwalu - 9 i 10 lipca, będziecie mieli okazję wziąć udział w dedykowanych spacerach po wystawach GDD. To świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat designu oraz samej Gdyni. Spacery GDD to szansa na obejrzenie unikatowej selekcji projektów festiwalu GDD z przewodnikiem w miłej, letniej atmosferze.

O tym, co czeka na Ciebie w tym roku przeczytasz na stronie GDD. 

Widzimy się online i offline!
 

Gdynia Design Days 2022 - Współmorze
kiedy? 2-10 lipca 2022
organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu 
www.gdyniadesigndays.eu
FB: facebook.com/gdyniadesigndays
Instagram: @gdyniadesigndays 
oficjalny hashtag: #GDD2022 #GDD #gdyniadesigndays #wspolmorze #empasea