Kolejna  Red Dot Award trafi w ręce Polaków. 27 października w the Konzerthaus w Berlinie  odbędzie się ceremonia rozdania Red Dot Award: Communication Design 2017, podczas której nagroda trafi w ręce TOFU Studio. Międzynarodowe jury doceniło projekt gdańskiej pracowni - kalendarz wieloplanszowy: "Roboty" przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji „KRWINKA” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Red Dot Design Award to jeden z największych na świecie konkursów projektowych. Nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Nadrenii Północnej - Westfalii w Essen, w Niemczech jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i komunikacji z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów. Konkurs jest podzielony na trzy dyscypliny: Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Communication Design i Red Dot Award: Design Concept, a słynna "czerwona kropka" jest renomowanym międzynarodowym znakiem podkreślającym wyjątkową jakość kreatywności projektowej oraz wykonania.

Jak wygląda zwycięski projekt?

Poza wielobarwnymi planszami z autorskimi ilustracjami przedstawiającymi roboty, przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. Dodatkowo w ramach całościowego projektu TOFU Studio przygotowało również wersję internetową kalendarza. Z zaprojektowanej i wdrożonej strony WWW można bezpłatnie pobrać wszystkie ilustracje, wydrukować je i pokolorować wedle własnego uznania. Studio przekazało także bezpłatnie pakiety wydrukowanych kart z ilustracjami do kolorowania wybranym szkołom podstawowym i przedszkolom do wykorzystania w ramach zajęć plastycznych.

Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już w tym roku aż siedem innych nagród i wyróżnień m.in.rsrebrny medal na 9th International Design Awards (IDA), odbywającym się w Los Angeles w USA. 

 opracowanie: Anna Chwalińska