Santiago Rumney Guggenheim, wnuk słynnej kolekcjonerki i propagatorki sztuki Peggy Guggenheim otworzył właśnie galerię IK LAB w Tulum w Meksyku. Budynek naprawdę zachwyca! Powstał w sercu ekologicznego kurortu Azulik. Autorem projektu jest założyciel kurortu, architekt-samouk Jorge Eduardo Neira Sterkel
IK LAB wznosi się do poziomu otaczających go drzew na około 12 metrów nad ziemią. Galerię zbudowano z cementu i lokalnego drewna (głównie z podobnej do winorośli rośliny bejuco). W środku można poczuć się niczym w domku na drzewie. Przez szpary w gałązkach i okrągłe okna do środka wpada naturalne światło. Wypolerowany beton i drewniane pnącza świetnie ze sobą współgrają. 
Galeria nie przypomina raczej klasycznego muzeum. Wygląda bardziej jak wakacyjny domek w stylu eko. Do tego właściciele zachęcają, by spacerować po niej i podziwiać sztukę na boso.
IK LAB to coś więcej niż galeria. Pragniemy stworzyć ramy dla najlepszych na świecie kreatywnych umysłów, aby mogli wchodzić w interakcję z wizjonerską architekturą galerii i odkrywać nowe sposoby tworzenia. -powiedział o tym projekcie Santiago Rumney Guggenheim. Jak się Wam podoba? My zamarzyliśmy właśnie o podróży do Meksyku. Ta galeria byłaby zdecydowanie obowiązkowym punktem w planie naszej podróży.