Wakacje za nami, ale my wciąż, korzystając z dobrej pogody, mamy ochotę wyskoczyć gdzieś w Polskę. Dzisiaj wybieramy Mazury. Tu zaglądamy do apartamentu Fregata zaprojektowanego przez Zuzannę Motus (Pracownia Architektury Wnętrz LOQM), absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Życzenie inwestorów? Spokojna przestrzeń pełna naturalnych materiałów, w której można znaleźć chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. 

Apartament na Mazurach

Co znalazło się w 110 metrowym mieszkaniu? Dębowe drewno, deski ułożone pokładowo na podłodze, gołębioszary narożnik i fronty kuchenne w niemal identycznym odcieniu. Kuchnia (od SKAMO) otwarta na salon wydaje się być sercem tego mieszkania. To tu stanął drewniany stół i piękne krzesła polskiej marki NURT. Jest minimalistycznie, oszczędnie, ale jednocześnie przytulnie. Okna projektantka osłoniła białymi żaluzjami. Ten sam klimat mamy w sypialni: szarości, jasne drewno i granatowe akcenty w postaci poduszek czy obrazu.  

Obie łazienki zostały stworzone w tej samej neutralnej, stonowanej gamie kolorystycznej: brązy, szarości i niebieski. W jednej z nich projektantka zaakcentowała pasję lokatorów do pobliskich mazurskich jezior. Stąd marynistyczne akcenty takie jak wiosło na ścianie czy nadruk na szkle nawiązujący do fregaty (okrętu żaglowego).