Czy są z nami miłośnicy stylu francuskiego zakochani w paryskich apartamentach i garsonierach? Mamy coś dla Was. Dziś zaglądamy co prawda do kamienicy w Warszawie na ulicy Lwowskiej, ale w jednym z mieszkań czuć zdecydowanie francuski klimat. Za projekt tego wnętrza odpowiada Nadia Mitłosz. 

Ściany niewielkiego, bo 25 metrowego mieszkania zdobi delikatna sztukateria. Na szarej, gładkiej podłodze mamy mikrocement. Na środku głównego pokoju stanęło łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, specjalnie do niego zaprojektowane. Ciepły nastrój budują drewniane stołki, ramy z obrazkami - wycinankami (dzieło Nadii) oraz ludwikowski, klasyczny fotel. Wszystko w miękkiej beżowo-szarej tonacji surowego lnu. -"Żyrandol został upolowany na aukcji, podobno jest z Francji. Uparłam się na egzemplarz vintage. Poszukiwania nie były łatwe, ale udało się i jest teraz główną ozdobą" - opowiada nam projektantka.

W aneksie kuchennym mamy frezowane fronty w czarnym kolorze, zlew i małą płytę do gotowania. Do tego kremowe płytki zelij tworzące półeczkę na piękne przydasie oraz mosiężne dodatki (kran, uchwyty). Podobna kolorystyka jest w łazience. Tu uwagę zwracają okrągła umywalka nablatowa i oświetlenie ze szklanymi kloszami.