Relaks w hamaku? Brzmi mocno wakacyjnie i beztrosko. Teraz tę sielską, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę można wprowadzić także do mieszkania na cały rok. Hamaki - fotele i huśtawki będą świetnie prezentowały się w niejednym wnętrzu. Choć oczywiście sprawdzą się także na tarasie czy balkonie. Wiszący fotel hamakowy wpasuje się w styl boho, po drodze mu także ze stylem skandynawskim. Będzie największą atrakcją pokoju dziecięcego, ucieszy także nastolatka. Dzięki poduszkom taki hamak doda każdemu wnętrzu przytulnego charakteru i stanie się idealnym miejscem na relaksujące chwile z lekturą, czy też zabawę. Łagodne huśtanie poprawia wszak nastrój. Doskonale wiedzą o tym dzieci.

Jaki hamak najlepiej kupić? Wybór jest ogromny. Są hamaki brazylijskie (z ozdobnymi frędzlami), kolumbijskie (bardzo duże), ekwadorskie (kolorowe, we wzory), są też wiszące fotele kule uplecione z rattanu lub wikliny, są kokony. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny oraz jakość wykonania danego przedmiotu.
W jaki sposób zamontować fotel hamakowy w domu? Należy solidnie podwiesić go do sufitu. Pomocne w tym będą haki montażowe oraz wiertarka. Trzeba zwrócić uwagę na to, by hamak nie został zawieszony zbyt blisko ścian. Niektóre hamaki mają specjalny stelaż. Zazwyczaj podwieszane fotele mogą udźwignąć 100-120 kg.  Ceny takich hamaków zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych!