Tegoroczny temat – Drugie życie mebla. Recykling – potrzeba czy trend? – wymagał od projektantów kreatywności i szczegółowego zrozumienia. W finale znalazły się 33 propozycje, które według kapituły jury są najlepszą odpowiedzią na zadany temat.

Po intensywnych obradach jury wybrało laureatów. Nagrodę główną w wysokości 10 000 zł wygrała Aga Renes za projekt Bujak. Dodatkowo jury wskazało 3 zauważenia, czyli propozycje godne uwagi – Blanka Byrwa „CHODNIK”, Joanna Polińska „ON1981” i Justyna Bieńkowska-Werbicka za „Gniecioną, szklaną misę na owoce”.

Nagrodziliśmy projekt Agi Renes, w którym sposób użycia materiału z odzysku jest uzasadniony jego formą, wynikającą z niej konstrukcją oraz funkcjonalnością. Poza tym plus za wykonanie i estetykę - mówi Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna ELLE Decoration, przewodnicząca kapituły jury.

Gościem wernisażu była Agnieszka Polkowska, założycielka agencji TRENDSPOT, która wygłosiła niezwykle ciekawy wykład o generacji NEXT, czyli zmianie pokoleniowej, która ma ogromny wpływ również na przyszłość designu, projektowania czy kreowania trendów.

Wystawa pokonkursowa 7. edycji Młodych na Start po raz kolejny powstała dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu GDYNIA DESIGN DAYS oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, partnerów konkursu. 33 finałowe projekty można oglądać w czasie trwania festiwalu GDYNIA DESIGN DAYS, czyli do 15 lipca. Zapraszamy do budynku III, wystawa Młodzi na Start, to punkt 17 na mapie festiwalowej.

Dziękujemy partnerom wernisażu: restauracji Pizza Serio z Gdyni, Cydrowi Lubelskiemu oraz Wild Grass Polska.