Firma eve Sleep, sprzedająca wyłącznie w internecie najwyższej jakości materace z termoelastycznej pianki z pamięcią kształtu, została założona w lutym 2015 roku przez Jasia Bagniewskiego, Kubę Wieczorka, Felixa Lobkowicza i James’a Fryera. Poza Wielką Brytanią działa w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech, Polsce, Holandii, Włoszech, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii.
Na czym polega fenomen eve Sleep? Firma sprzedaje tylko jeden model materaca - został on stworzony w rewolucyjnej technologii po czterech latach udoskonalania, w czasie których eve Sleep wsłuchiwała się w potrzeby klientów. Dostawca gwarantuje 100-dniowy, bezpłatny okres próbny i transport do domu oraz 10 lat gwarancji. Firma nie korzysta z pośredników − dzięki wyłącznej sprzedaży online może oferować wyjątkowy produkt w optymalnej cenie. Innowacyjna technologia umożliwia zrolowanie materaca i zapakowanie go próżniowo w najmniejszą z możliwych paczek, co ułatwia transport. Klient otrzymuje efektownie zapakowane pudełko.

To dla nas wielka duma, że produkty eve Sleep są dostępne w Polsce, gdzie tkwią nasze korzenie. Głęboko wierzymy, że eve może dać ludziom szczęście, zdrowie i kreatywność, które zaczynają się od dobrze przespanej nocy - mówi Jaś Bagniewski, CEO i współzałożyciel eve Sleep.

W ofercie do tej pory znalazły się materac (z charakterystycznym, żółtym rantem), poduszka, prześcieradło, kołdra, ochraniacz. Wkrótce dostępne będą kolejne produkty m.in mata na materac. Wszystkie materiały użyte do produkcji materacy eve posiadają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek toksycznych składników.