Dziś zapraszamy Was do wyjątkowego mieszkania na czwartym piętrze warszawskiej kamienicy. Za tym projektem stoi Klara Ostrowska z KW Studio. Jej pomysłem był kompletny remont wnętrza, w tym wymiana podłóg, instalacji, a także przekonfigurowanie pomieszczeń. I tak łazienka zajęła miejsce starej kuchni, a stara łazienka przemieniła się w garderobę. Dzięki tym roszadom przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana, a do tego funkcjonalna.

W całym mieszkaniu króluje biel. W salonie jest ona złamana rudością ceglanej ściany. Ta ostatnia, pozbawiona tynku i farby to mocny akcent tego wnętrza. Na jej tle mocno odcinają się granatowa sofa z kolorowymi poduchami, stoliki kawowe i czarna, stojąca lampa. W części dziennej znajdziemy jeszcze retro stół na giętych nóżkach, donicę ze sporą wężownicą i regał na książki. Oryginalne dodatki takie jak marokańskie dywany, irańskie pufy i poduchy nakręcają etniczny klimat w tym mieszkaniu. Aneks kuchenny jest za to prosty, biały i bez zbędnych ozdobników.

Minimalistycznego ducha czuć mocniej w sypialni ukrytej za łamanymi drzwiami. Dębowa podłoga, białe ściany, biurko i krzesło jako jeden z nocnych stolików to w zasadzie całe umeblowanie tego pomieszczenia. Na ścianie wiszą jeszcze polskie plakaty z lat 70. i 80.

Na koniec zaglądamy do łazienki. Na pierwszy plan wybija się stolik z marmurowym blatem i umywalką oraz duża wanna. Oczywiście tu także rządzi biel w połączeniu z czernią kinkietów, ręczników i fug między płytkami. Malutkie kafelki na podłodze przywodzą zaś na myśl słynne warszawskie gorseciki.