Jesteśmy na rynku nieprzerwanie od 2000 roku i właśnie osiągnęliśmy pełnoletność. Urodzinowy numer jest rekordowo gruby – ma aż 308 stron! Wspominamy w nim minione osiemnaście lat naszego magazynu, a wraz z nami wspominają wybitne osobowości polskiej kultury.

Choć w czasach nowych mediów trudno czymś zaskoczyć czytelnika, mamy nadzieję, że udało się nam w tym wydaniu ELLE Decoration umieścić sporo niespodzianek. Jedną z naszych najmocniejszych stron są sesje mieszkaniowe. Tym razem jest jeszcze lepiej niż zwykle, bo pokazujemy mieszkania całego gwiazdozbioru mody i designu: od Angeli Missoni poprzez braci Caten z Dsquared i Cristinę Celestino po Marcina Tyszkę. W dossier zajęliśmy się sypialnią i pokazujemy, jak najpiękniej urządzić pokój, w którym każdy z nas może poczuć się udzielnym władcą, decydującym o każdym detalu. Piszemy też o wielkim architekcie mody, Gianfranco Ferre, i architekcie ciszy, Peterze Zumthorze, rozmawiamy ze znakomitym holenderskim designerem Pietem Heinem Eekiem o odpowiedzialnym wzornictwie, upcyklingu i planowaniu przyszłości, podsuwamy świetliste wskazówki, jak zaplanować oświetlenie domu. Jak zawsze też mamy mnóstwo nowości, informacje o książkach, wystawach i imprezach, które już są za nami – jak Gdynia Design Days – i tych, które wkrótce się rozpoczną, np. Warsaw Home.

Do czytania i oglądania jest o wiele więcej. Przekonajcie się sami. Najnowszy numer na rynku od dziś czyli od 12 września.