"Bożka Rydlewska w krainie czarów" - tak można by zatytuaować zbór prac Bożki Rydlewskiej. Barwne opowieści snute delikatną kreską, botaniczne motywy, sny i fantazje. Połyskujące żuki, kolorowe motyle, botaniczne hybrydy podane w formie ilustracji lub pop-booków - książek z rozkładanymi ilustracjami. Prace powstają  w autorskiej techice cyfrowej rysunku i kolażu. Drukowane są w limitowanych edycjach. Wystawa prac z serii "Nowa Botanika" Bożki Rydlewskiej potrwa do 24 maja w "Pies czy suka" w Warszawie.

Biografia:

Bożka Rydlewska – Ilustratorka i graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Ma w swoim dorobku zarówno projekty artystyczne - serie ilustracji “Nowa Botanika”, “Haiku” czy “Sea Poems” - jak i komercyjne m.in. dla Empiku, Porcelany Kristoff, TVP Kultura.

Jej prace ukazały się w książkach "Atlas of Illustration" (Maomao) oraz "Illustration Now!5" (Taschen). Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Latającej Galerii w Warszawie, w Festiwalu Illustrative 2013 w Berlinie czy I Never Read Art Book Fair w Bazylei.

W 2013 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace Bożki Rydlewskiej - galeria>>