Dziś pokazujemy Wam przestrzeń zaprojektowaną przez pracownię Decoroom. To elegancki apartament w SOHO Factory na warszawskiej Pradze. Znajduje się na najwyższej kondygnacji budynku Wars. Co widzimy na 108 metrach kwadratowych powierzchni stworzonej specjalnie dla młodej pary? Trochę paryskiego szyku, jasne kolory, pastele, drobne nawiązania do artystycznego klimatu Pragi i nieco klimatu starej kamienicy

Wizytówką mieszkania jest kuchnia, która w zasadzie jako pierwsza ukazuje się oczom gospodarzy i gości zaraz po przekroczeniu progu tego mieszkania. Jest klasyczna i elegancka. Zabudowa to białe, lakierowane i frezowane fronty. Na blacie położono natomiast supermodny ostatnio biały, hiszpański marmur Galaxy White. Kulinarnym eksperymentom sprzyja obecność wyspy kuchennej z barkiem i płytą indukcyjną oraz zabudowa słupkowa ze sprzętami AGD. Naturalnym przedłużeniem kuchni jest jadalnia z dużym, dębowym stołem.

Kuchnię wraz z jadalnią od salonu umownie odgradza ścianka zaaranżowana na kącik telewizyjny. W strefie wypoczynku na podłodze ułożonej w jodełkę, stanęła duża i wygodna sofa z mnóstwem welurowych poduszek. Wystrój salonu dopełniają sztukaterie i tapeta a także obrazy zawieszone nad sofą. Przestronna sypialnia wyposażona w duże łóżko daje możliwość dobrego odpoczynku. Łazienka wykończona została kolekcją płytek w paryskim klimacie zaprojektowaną przez Macieja Zienia. W mieszkaniu jest też gabinet - miejsce do pracy. Tu w oko wpadają głównie dodatki: złota lampa, globus, gazetownik i ozdobne lustra. 
Jak się Wam podoba?


fot. Marta Behling, Pion Poziom