Mieszkanie w sercu Browarów Warszawskich

Historia Browarów Warszawskich rozpoczyna się w roku 1846. To wtedy przedsiębiorcy Haberbusch, Schiele i Klawe kupują licencję browaru Jana G. Schöffera i zaczynają swoją produkcję piwa. Przy ulicy Grzybowskiej powstaje spory kompleks, a jego rozwój wstrzymuje dopiero druga wojna światowa. Po niej zrujnowane browary podnoszą się z gruzów. Produkcja trunków trwa tu do 2004 roku. W 2014 pojawia się inwestor z pomysłem przekształcenia tego miejsca w kompleks mieszkalny połączony z przestrzenią biurową, gastronomiczną i usługową. Dziś zaglądamy do jednego z mieszkań znajdującego się właśnie na terenie Browarów Warszawskich. Właściciele tego apartamentu od początku wiedzieli, że to właśnie tu chcą zamieszkać. O pomoc w urządzeniu swojej 85 metrowej przestrzeni poprosili Bartłomieja Stańczaka i Sabinę Kamińską-Stańczak, z pracowni projektowej Kamińska Stańczak Design. 

Elegancka klasyka

Elegancka klasyka - tak chyba najszybciej można opisać styl tego mieszkania. Sztukateria, oryginalna podłoga, wyrazisty stół w jadalni, do tego kontrast między ciepłymi i zimnymi elementami w wystroju. Baza to podłoga w jodełkę francuską o zdecydowanym, ciemnym wybarwieniu oraz ściany i zasłony w jasnej szarości. Do tego kontrastująca biel listew sztukateryjnych, nawiązujących wprost do szyku francuskich kamienic.

W strefie dziennej wzrok przyciąga niebiesko-grafitowa zabudowa kuchenna połączona z marmurem i interesującą mozaiką na podłodze. Równowagę do tej kompozycji wprowadza stół Avangarde, ze znanej polskiej manufaktury Miloni. Linie stołu, zainspirowane współczesną architekturą, doskonale podkreśliły charakter tego eleganckiego wnętrza. Obok stanęły szare, tapicerowane krzesła. Wypocząć można tu na szarym narożniku (ze zbiorem miękkich poduszek w dopasowanych do wnętrza barwach). Całość uzupełniają złote dodatki (oświetlenie, uchwyty, bateria kuchenna)

Aranżacja strefy prywatnej

Podobne barwy mamy też w sypialni, z tą różnicą, że miejsce złota zajmuje srebro. Centralnym punktem tej przestrzeni jest duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Sporo miejsca na przechowywanie znajduje się w zabudowie idealnie wpasowanej w ścianę. . Łazienka główna jest kontynuacją jasnej kolorystyki z charakterystycznym wzorem marmuru Calacatta na podłodze i pod prysznicem. Łazienkę gościnną natomiast definiuje wzorzysta płytka podłogowa. Troszeczkę inny klimat, dostosowany do najmłodszej lokatorki ma pokój dziecięcy. Tu miejsce chłodnych błękitów zajmuje róż, a na ścianie pojawia się dodatkowo tapeta z kwiecistym wzorem.