Na Złotą 44 (budynek projektu Daniela Libeskinda) zaglądamy dość często. Dziś kolejna wizyta, tym razem na 46 piętrze. Właściciele chcieli "odświeżyć" wnętrza apartamentu nie ingerując zbytnio w układ ani użyte przez dewelopera materiały wykończeniowe. To zadanie powierzyli pracowni mow.design studio. W efekcie powstało wnętrze eleganckie, pełne stonowanych kolorów sprzyjających relaksowi. Przy projekcie współpracowali: #F Studio, IDEAMM, STUDIO FORMA 96, Baranowscy Studio i WALLSPACE GALLERY.

Apartament w stonowanych barwach

Strefa dzienna to aneks kuchenny, salon i jadalnia. Strefa prywatna - dwie sypialnie i łazienki. Wszystko to w stonowanych barwach miłych dla oka. Mamy tu zatem brązy, ciepłe szarości, odrobinę beżu i czerni oraz proporcjonalnie rozłożone srebrzyste akcenty. W tej strefie pierwsze skrzypce grają sofa od Minotti, wielkoformatowa złota płaskorzeźba autorstwa Igora Dobrowolskiego, która jest pełna kanciastych elementów, gdzie ostre kształty uzupełniono kryształami górskimi oraz szklana rzeźba Aleksandry Kujawskiej. Do wypoczynku z widokiem na panoramę Warszawy zaprasza fotelu Mart projektu Antionio Citterio dla B&B Italia. W tej przestrzeni mamy jeszcze rzeźbę Wojciecha Pąkowskiego.

Część prywatna

Sypialnie nawiązują do części wspólnych. Bazowe kolory: beż, grafit i brąz zostały tutaj ocieplone strukturalnymi tkaninowymi tapetami. Łóżka mają tapicerowane zagłówki i lnianą pościel.  W jednej z sypialni stanęła otwarta garderoba (Poliform). Tutaj znalazł też swoje miejsce srebrny stołek Plopp Oskara Zięty.  Na jednej ze ścian zawisła grafika Wojciecha Pąkowskiego. Łazienka to już opwowieść o kamieniu we wszystkich odcieniach brązu i beżu.