Na początku projektowanie mieszkań było dla Reineke Antvelink jedynie przyjemnym hobby. Holenderka urządzała mieszkania kolejnym znajomym, aż w końcu w 2011 roku założyła RA. Studio by w pełni oddać się swojej pasji. W doborze materiałów i kolorystyki inspiruje się naturą, ale – jak podkreśla – najważniejsza dla niej jest realizacja wizji i marzeń klientów. Jak projektanci urządzają własne mieszkania? To fascynujący temat. Dziś go zgłębiamy i rzucamy okiem na wnętrze zaprojektowane przez Reineke Antvelink dla siebie i swojej rodziny. 

Jaki jest dom Reineke? Ma bogatą historię i spory metraż (ponad 120 metrów kwadratowych)! To dawna stołówka dla robotników, mieszcząca nawet 1500 osób. Do tego przygotowując śniadanie, Reineke może podziwiać przez okno kołyszące się na wodzie łódki. Projektantka swoją okolicę nazywa „miejską oazą spokoju”. Jej loft oraz pracownia znajdują się w położonej na wyspie dzielnicy Amsterdamu. Kiedyś był tam port dla statków towarowych, z biegiem lat zmienił się w ulubione miejsce artystów i najmodniejsze miejsce w mieście.

Styl mieszkania Reineke wymyka się sztywnym ramom definicji. Mamy tu loft, szczyptę etno, trochę stylu glamour. Projektantka tak je opisuje: „Po prostu zestawiam ze sobą meble i dekoracje, które mają wyrazisty charakter. (...) Jestem kolekcjonerką. Kupuję wszystko, co przyciągnie mój wzrok swoją urodą”.” Zachowując oryginalną architekturę budynku, łączy stare z nowym, surowe materiały z luksusowymi tkaninami. W domu Reineke szczególnie spodobały się nam wysokie okna, takie od podłogi po sam sufit. Projektantka wykorzystała je również wewnątrz, w formie szklanych parawanów oddzielających pomieszczenia. Dzięki temu mieszkanie sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego.  
Dom Reineke Antvelink odwiedziliśmy dzięki Westwing