W tej kawalerce na warszawskim Mokotowie mieszka artystyczna dusza - wokalista. Na pomysł przearanżowania nieco nudnego wcześniej wnętrza wpadła przyjaciółka właściciela. We współpracy z Barbarą Godawską z iHome Studio przeprowadziła gruntowny remont mieszkania. Aby niespodzianka się udała, metamorfoza trwała jedynie półtora miesiąca! Intensywne prace objęły wymianę elektryki, zrywanie posadzek, a nawet wyburzanie części ścianek działowych. W ciągu kilkudziesięciu dni powstały też meble projektowane na wymiar. 

Eklektyczna kawalerka

Mieszkanie o powierzchni 30m2 składa się teraz z pokoju z aneksem kuchennym, malutkiego holu oraz łazienki. W strefie dziennej uwagę przykuwa egzotyczna tapeta marki Arte z kolekcji Moooi – wzór Menagerie of Extinct Animals, którą projektantka znalazła w Dekorian Home. Przeciwległą ścianę wykończono w oparciu w stylu wabi-sabi. Meble, które wpadają tu w oko? Zielona, welurowa sofa, kultowa komoda z Bytomskich Fabryk Mebli, szklany stolik na ozdobnej nóżce. Sypialnię sprytnie ukryto tu za przeszkleniem. Przestrzeń można zamknąć całkowicie dzięki firanom. Nad łóżkiem znajduje się tu malutka galeria sztuki z rycinami ptaków, kwiatów i owadów. W strefie kuchennej mamy zielone kafelki cegiełki, białą zabudowę i lustrzane górne szafki. Do wykończenia podłogi i blatu kuchennego wykorzystano z kolei spiek kwarcowy włoskiej marki Laminam. 

W porównaniu z wielobarwną stylistyką strefy dziennej łazienka prezentuje się stonowanie, wręcz minimalistycznie. Mamy tu znowu spieki kwarcowe od marki Laminam. Na ścianach i obudowie wanny położono eleganckie płytki Statuario Altissimo. Doskonale imitują one przepiękne użylenia naturalnego marmuru.