Wczoraj pisaliśmy Wam o wyborze koloru roku 2018 przez Instytut Pantone. To mocny fiolet o nazwie Ultra Violet (18-3838). Wizjonerska, oryginalna, prowokująca, twórcza - takimi słowami specjaliści opisują tę barwę. Fiolet kojarzony jest z władzą, duchowieństwem, szlachetnością, niekiedy magią i ezoteryką. To także kolor żałoby i cierpienia. Osoby, które kochają fiolet podobno lubią też sztukę. Są trochę tajemnicze, ale zarazem odpowiedzialne. 

Jak fiolet wypada we wnętrzach? Najczęściej kojarzymy go z pokojami małych dziewczynek, często gości również w mieszkaniach w stylu glamour. Dziś maleńką próbkę fioletowych rzeczy umieszczamy w naszej galerii. Odpowiednio zestawione wyczarują w domu fajny klimat. 

Bardzo podoba się nam bawełniana pościel z H&M HOME (99,90 zł). Chętnie widzielibyśmy ją w zestawieniu z szarościami i brudnym różem. Dobrym uzupełnieniem do tego kompletu będzie milutka poszewka na poduszkę z Home&You (model Luckee, 35 zł). W oko wpadła nam również fioletowa sofa Emi Velvet (1300 zł na lepukka.pl). Na komodzie zróbcie zaś miejsce na zapachowe fiolety od ZARA HOME (patyczki Ginger Lily, 109 zł) i Yankee Candle (Whiskers on Kittens, zapach drzewa sandałowego, wanilii i piżma, 109 zł za duży słoik). Jeśli chodzi o fiolet w kuchni wybraliśmy dla Was klasyk od Kitchen Aid - mikser planetarny. Do tego termos Geo od Normann Copenhagen (289 zł czerwonamaszyna.pl) z herbatką LOV Organic (około 40 złotych za puszkę), ściereczka o waflowym wzorze (19,90 zł w H&M Home) i fioletową etażerkę na ciasteczka lub owoce od Koziol (41 zł, czerwonamaszyna.pl).