Jakiś czas temu pisaliśmy o designie dla zwierząt, pokazując nowatorskie i dobrze zaprojektowane rozwiązania, które mają ułatwić życie naszym milusińskim. Z okazji Światowego Dnia Kota przyjżeliśmy się designerskim projektom i gadżetom, które wykorzystują wizerunek tych uroczych czworonogów.

Prezentujemy takie ikony designu jak pochodzące z lat. 50. XX w. drewniane zabawki Alexandra Girarda, które zaprojektował do swojego domu w Santa Fe, a które potem stały się jednym z bestsellerów marki Vitra, albo etniczne figurki z kolekcji Rimini Blue, które wyszły spod ręki Aldo Londiego.

Na uwage zasługuje również wzór Omega Cats, który brytyjska marka tekstylna Sanderson zapożyczyła z twórczości Victora Lindstranda, znanego szwedzkiego projektanta tkanin, który tworzył w latach 30. XX w. Kilka dekad później na bazie tego wzoru powstała  jego współczesna wersja przeznaczona na tapety.

Miski i pojemniki na karmę, które dla A di Alessi zaprojektowała Miram Mirri, stały się tak popularne że na stałe weszły do kanonu pop-kutlury, a siedzisko Julian,  z kolekcji  Magis Me Too, to obowiązkowy mebel w pokoju dzieciaków, których mamy kochają dobre wzornictwo.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć z  "kocim designem" >>>