A gdyby tak obcować ze sztuką jeszcze bardziej intensywnie? Twórcy wystawy "Sztuka w wymiarze 3D" z użyciem technologii anaglif red-cyjan przetworzyli do wersji 3D 60 dzieł najsłynniejszych impresjonistów i postimpresjonistów. Na wystawie będzie więc można zobaczyć ożywione obrazy Moneta, Maneta, Degasa, Renoria, Sisleya, Gaugina, Van Gogha, Morisota czy Cezanna. Operowanie przez nich perspektywą sprawiło, że w trójwymiarze obrazy zyskują podobno jeszcze większą ekspresję, a wszystkie detale wydają się być w nieustannym ruchu. Wejście do "Gwieździstej nocy" czy "Ogrodu artysty w Giverny"? Brzmi wspaniale!

Organizatorzy wystawy tak zachwalają swój pomysł: Załóż okulary 3D i wybierz się w niesamowitą podróż po świecie sztuki. Zobacz wystawę, na której dzieła największych malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu zyskały jeszcze większą głębię i ekspresję. Światło razi swoim blaskiem przebijając się przez korony drzew, aż mrużymy oczy, słoneczników można dotknąć, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. 

Wystawa odwiedziła już Kraków, Łódź i Poznań. 7 i 8 marca będzie ją można oglądać w Gdańsku, a 4 i 5 kwietnia w Warszawie. Ceny biletów: 25 i 30 złotych.