Ten dwupoziomowy apartament z antresolą znajduje się w Poznaniu, na jednym z nowych osiedli. O pomoc w jego urządzeniu inwestor zwrócił się do Katarzyny Kaftańskiej, założycielki pracowni Plan 9. Studio Architektury. Na blisko 157 metrowej przestrzeni znalazły się wspomnienia z podróży, pamiątki i rzeczy bliskie właścicielowi.

- Inwestor chciał, by stylistyka wnętrza oddawała atmosferę jego ukochanych miejsc z południa i północy Europy: Formentery i Kopenhagi - tłumaczy Katarzyna Kaftańska. - Na dolnym poziomie dominują inspiracje w stylu duńskim. Przestrzenie te charakteryzuje minimalizm połączony z przytulnością i ciepłem, które zapewnia zastosowanie drewna, dużej liczby tkanin i dopracowanego oświetlenia. Z kolei na antresoli króluje klimat śródziemnomorski, elementy które można spotkać w letnich rezydencjach na Balearach. Są tutaj zatem kolorowe mozaiki ceramiczne, ciemne drewno, ażurowe fronty mebli oraz półki i regały imitujące charakterystyczne zabudowy z gliny - dokładnie opisuje projektantka. Mamy tu zatem dwa style połączone w jedną, spójną całość.

Strefę dzienną wypełnia światło. Jej głównym bohaterem jest ogromny regał wykonany na zamówienie przez stolarskiego mistrza. Mebel pełni rolę domowej galerii pamiątek, biblioteczki (do górnych półek dostajemy się ze schodów) i stojaka na wina (oczywiście dominują tu hiszpańskie trunki). Obok umiejscowiono kącik do pracy. Do wypoczynku służy szara sofa i czarny, wygodny fotel. Kuchnia jest niewielka, jej proste blaty i fronty świetnie korespondują z barwą drewna, betonu i kamienia. Małe urozmaicenie tej przestrzeni stanowi stalowa wyspa. 

Wąski korytarz za kuchnią prowadzi do łazienki dla gości, a dalej - do sypialni, garderoby oraz prywatnej łazienki. Tę część mieszkania zaaranżowano w dużej mierze z wykorzystaniem rozwiązań marki Komandor. Obszerna szafa w korytarzu powstała w oparciu o system Opal, a fronty wykonano z satynowego szkła w kolorze Sati Szampański. Z sypialni jest dosłownie parę kroków do prywatnej łazienki. Nie ma tu tradycyjnych drzwi – jedynie chowane w ścianie przesuwne, szklane przegrody na bazie systemu Szafir marki Komandor. Ulokowanie łazienki sprawia, że może być ona praktycznie cały czas otwarta, nie ma potrzeby oddzielania się od reszty domu. W prostym i skromnym wnętrzu uwagę zwraca barwna mozaika autorstwa zaprzyjaźnionej z projektantką artystki Ewy Przepióry. Garderoba z otwartymi szafami to także rozwiązanie z marki Komandor. 

Na antresoli klimat zmienia się w zdecydowanie bardziej śródziemnomorski. Zwracają uwagę ozdoby - rodzinne pamiątki, antyki oraz obrazy pochodzące z rodzinnej kolekcji. Klimat tej części domu budują rustykalne, ażurowe meble, wyjątkowe tekstylia o rękodzielniczym charakterze i drewniana zabudowa czy stolarka. Część mieszkania na antresoli to przestrzeń gościnna, z której najczęściej korzystają wnuki gospodarza czy jego przyjaciele. Jest tutaj sala kinowa z wygodną kanapą oraz gościnna sypialna.