Odpowiednie oświetlenie, szczególnie jego barwa i natężenie, buduje atmosferę w domu i tworzy odpowiednie warunki do naszych aktywności, zwłaszcza po zmroku. Przy innym świetle jemy kolację, pracujemy, czytamy, oglądamy ulubiony serial czy po prostu relaksujemy się.

Różne barwy i natężenie światła za pomocą pstryknięcia włącznikiem - MoodMaker™

Jak wprowadzić różne barwy światła i jego różną intensywność w swoim domu? Okazuje się, że wcale nie potrzebujemy do tego skomplikowanych systemów, urządzeń czy aplikacji. Całkiem niedawno odkryliśmy lampy Nordlux Polska, lidera ekskluzywnego oświetlenia w naszym kraju. Lampy te posiadają funkcję MoodMaker ™ czyli proste ściemniacze w wyłącznikach. Jak to właściwie działa? Lampy ze ściemniaczami MoodMaker™ są regulowane stopniowo nowoczesnym sterowaniem przez włącznik na ścianie. Każde „pstryknięcie” to uruchomienie innego ustawienia. Zazwyczaj lampy posiadają 3-4 ustawienia. Każde kliknięcie pstryczkiem to inna moc lub barwa światła. Tym sposobem dotykając włącznika w kilka sekund możemy wykreować w naszym wnętrzu atmosferę, na której w danej chwili nam zależy (seans filmowy, drzemka, wspólna kolacja, wieczór z planszówkami). Hitem są kinkiety łazienkowe z możliwością świecenia pełną mocą światła lub delikatnym światłem nocnym – wszystko oczywiście za pomocą ściennego włącznika. Ta opcja genialnie sprawdza się nocą. Inne zalety oświetlenia od Nordlux? Nie wymaga ono specjalnej instalacji. Montuje się je dokładnie tak samo jak klasyczne żyrandole, kinkiety i lampki. Proste, prawda?

Duńskie wzornictwo, nowoczesny styl

Niewątpliwym plusem lamp ze ściemniaczami MoodMaker™ jest to, że można je dobrze zaaranżować praktycznie w każdym pomieszczeniu (zarówno w domu jak i we wnętrzu o charakterze komercyjnym ). Marka Nordlux ma w swojej bogatej ofercie lampy wiszące, stołowe, podłogowe, oprawy sufitowe, a nawet kinkiety łazienkowe, które także mają kilka ustawień, łącznie z funkcją światła nocnego. Styl? Ponadczasowe, duńskie wzornictwo, w nowoczesnym, prostym a jednocześnie eleganckim wydaniu. Nam chyba najbardziej w oko wpadła kolekcja Balance z okrągłymi kloszami w kształcie płaskich talerzy (wyczuwamy tu delikatną nutkę retro). Bardzo dobrze pod względem wzornictwa wypadają też kolekcje Clyde (z niewielkimi cylindrami) i minimalistyczna w wyrazie Omari. Miłośnikom spotów sufitowych polecamy praktyczną linię Fallon. To świetlenie przeznaczone do montażu natynkowego.