Manufaktura w Bolesławcu jest jednym z nielicznych, polskich producentów, który wywodzi się z obszaru gdzie niezmiennie stosuje się  tradycyjne rzemiosło. Jednocześnie firma nie chce bazować wyłącznie na nim i z ogromnym szacunkiem dla tradycyjnych wzorów, dynamicznie inwestuje w swój rozwój zapraszając do współpracy znanych designerów.

Był już Oskar Zięta ze swoją kolekcją "Manufaktura by Oskar Zięta", teraz nadszedł czas na projekt Doroty Koziary.

Projektantka, która na codzień żyje i tworzy w Mediolanie, pochodzi z Dolnego Śląska i od lat jest zafascynowana wyrobami Manufaktury w Bolesławcu. Jak twierdzi - poszukiwanie tradycji w dziedzinach projektowych jest bardzo ważnym aspektem jej pracy.

Koziara wnikliwie przestudiowała dotychczasowe kolekcje Manufaktury w Bolesławcu i wspólnie z właścicielem firmy Pawłem Zwierzem doszli do wniosku, że nadszedł czas na odrodzenie i współczesną interpretację tradycyjnej ceramiki.

Tak powstała kolekcja Renesans, której idea opiera się na harmonijnym połączeniu różnorodności wzorów, nakładanych na bardzo prostą w formie ceramikę. Daje to efekt kolażu - współgrających ze sobą, a jednoczęsnie bardzo różnych motywów.

Można więc, kupić cały serwis z jednakowym deseniem występującym na wszystkich jego elementach lub dowolnie wymieszać wszystkie, dostepne wzory występujące w obrębie tej serii, kompletując samodzielnie kolorowy, oryginalny i niepowtarzalny zestaw.

23 lutego 2016 roku we wrocławskiej "Galerii Wnętrza" odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej kolekcję Renesans. Tą ekspozycję trzeba koniecznie zobaczyć!

Więcej informacji www.galeria-wnetrza.pl

GALERIA >>>