Filmowe wnętrza nie tylko z planu zdjęciowego. Dziś przypominamy ciekawe domy i mieszkania, w których toczyły się losy wielu filmowych bohaterów. Wiele z nich można wynająć albo...kupić.

Willa z filmu "Tamte dni, tamte noce"
To chyba nasze ulubione "filmowe" wnętrze. Piękna willa gdzieś w Lombardii. W środku osiem sypialni, siedem łazienek ogromna biblioteka, piękne kominki, fortepian w salonie i antyki w każdym kącie. Do tego ogród, w którym bohaterowie Tamte dni, tamte noce (Call Me By Your Name) często jedli wspólne posiłki. Dom był niedawno do kupienia za około 3 miliony dolarów.  

Dom, w którym urodził się Harry Potter
Ten domek w Dolinie Godryka, miejsce urodzin słynnego czarodzieja, można zobaczyć w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci. Tak naprawdę ta urocza i zabytkowa (wybudowana w XIV wieku!) posiadłość zwana De Vere House znajduje się w Lavenham, malowniczej wiosce położonej ponad 100 kilometrów na północ od Londynu. W środku mamy kamienne schody, freski, sufit z malowanych belek oraz klimatyczne kominki. Posiadłość została niedawno wystawiona w ofercie londyńskiego biura nieruchomości Carter Jonas. Cena? Spora - 995 000 tysięcy funtów. 

Chatka Hagrida
Chatka Hagrida to kolejne filmowe wnętrze związane z "Harrym Potterem". Chatka nie była planem zdjęciowym. Jej wystrój został jednak zainspirowany przez cykl o czarodzieju. Miejsce można wynająć za około 250 dolarów za dobę, co ucieszy niejednego fana cyklu J.K. Rowling. 

Dziedziniec i wieże Winterfell z "Gry o tron"
Ostatni odcinek "Gry o tron" zasmucił wielu fanów. Wiemy już kto zasiadł na żelaznym tronie i jak potoczyły się losy ulubionych bohaterów. Na pocieszenie podpowiadamy, gdzie się udać, by zobaczyć serialowe Winterfell, siedzibę rodu Starków. Lokalizacji jest aż kilka. To irlandzkie Shane's Castle i stary zamek Castle Ward oraz angielski Doune Castle. Winter is coming!

Mieszkanie Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście
Nowojorskie mieszkanie Carrie było idealnym wnętrzem dla wielu z nas. Retro kuchenka, oliwkowe ściany, duże, wygodne łóżko, biurko pod oknem, łazienka z wanną no i garderoba z setkami modnych ciuchów i butów naprawdę robiły wrażenie. Do tej pory w pobliże schodków, z których często zbiegała ulubiona, serialowa bohaterka, przychodzą tłumy fanów "Sex and the City". 

Dwór królowej Anny z Faworyty Lanthimosa
Te wnętrza i praca scenografki Fiony Crombie zrobiły na nas kolosalne wrażenie. Królewskie wnętrza zagrała odpowiednio ustylizowana posiadłość Hatfield House w Hertfordshire. Crombie skupiała się głównie na oddaniu "frywolności i kaprysów dworzan, a nie na dokładnym odtworzeniu dekorów wyjętych wprost z epoki.   

Dom z serialu Pełna Chata
Lata 90 i serial "Pełna chata". Pamiętacie? Dom, w którym mieszkał sympatyczny wdowiec z trzema córkami istnieje naprawdę. Nieruchomość znajduje się w San Francisco i można ją własnie kupić za 5,99 miliona dolarów. Charakterystyczny, wiktoriański styl, czerwone drzwi i kultowe schodki. Sprawdźcie zdjęcia w naszej galerii - sentymentalna podróż do przeszłości gwarantowana. 

Dom Edwarda Cullena ze "Zmierzchu"
Rodzina wampirów z sagi "Zmierzch" mieszkała w naprawdę stylowym domu, i nie było to ponure, gotyckie zamczysko. Nowoczesna willa Cullenów tak naprawdę znajduje się w Portland w USA. Projekt to dzieło Skylab Architecture i Jeffa Kovala. W środku są białe ściany, drewno i dużo światła (sic!).