Zimą chętniej i częściej  spotykamy się z przyjaciółmi i bliższymi czy dalszymi znajomymi w domu. Mamy dla Was mnóstwo inspirujących pomysłów na oryginalne nakrycia stołu.

Jeśli planujemy uroczysty obiad lub elegancką kolację, piękna oprawa stołu jest (naszym skromnym zdaniem) konieczna. Ale nawet jeśli ma to być tylko dłuższe niedzielne śniadanie, brunch, podwieczorek albo po prostu spotkanie przy kawie w sobotnie popołudnie, warto zadbać o efektowne nakrycie. Znacznie przyjemniej jest spędzić czas z ludźmi, na których nam zależy, w pięknych dekoracjach. Goście na pewno docenią nasze starania!

Kilka sprawdzonych rad:

Duże poduchy na podłodze, kolorowa zastawa, świece i światełka (mogą być te z choinkowego drzewka) to jeden z prostszych pomysłów na dekoracje niezobowiązującego przyjęcia w gronie bliskich osób.

Barwny obrus w geometryczne wzory bądź abstrakcyjne kwiaty, naczynia z różnych kompletów i kwiaty w słoikach na pewno zdejmą z przyjęcia odium formalnego spotkania. Mogą też pomóc przełamywać pierwsze lody wśród gości, którzy słabo się znają, bo takie dekoracje na pewno podpowiedzą temat do rozmów.

Kolorowe żelki, dropsy, czekoladki i landrynki w pastelowych naczyniach rozbawią dorosłych i uszczęśliwią małych gości.

Pięknie wyglądają krótko przycięte kwiaty tego samego gatunku ułożone w niskich i różnorodnych wazonach. Z kolei kwiaty różnych gatunków świetnie wyglądają w podobnych naczyniach. Możemy tu wykorzystać szklanki, butelki po sokach czy winie i wszelkiego rodzaju słoje.

Sztućce można związać wstążką lub koronką z pasmanterii. Kokarda zawiązana na środku zwiniętej w rulon kwadratowej serwetki nie wymaga wielkiej wprawy, a zawsze wygląda efektownie. Aby zyskać trochę wolnego miejsca na stole, warto wykorzystywać piętrowe patery.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu, możemy zorganizować drugi stół w prawdziwie zimowej scenerii i wypić gorącą herbatę lub grzańca na zewnątrz, a potem wrócić do stołu w przytulnym, ciepłym salonie. Trochę świeżego, mroźnego powietrza na pewno zaostrzy apetyty!

 

 Zobaczcie pomysły na nakrycie stołu GALERIA >>>

 Tekst: Ela Stasiak