Stół plus krzesła - to chyba obok łóżka najważniejsze meble w domu. Małe centrum dowodzenia. Tu, wspólnie z innymi domownikami i przyjaciółmi, jemy posiłki, biesiadujemy, pracujemy, świętujemy sukcesy, ale także analizujemy nasze porażki. Szczególnie ostatnio, podczas pandemii, jesienią, w czasie powszechnego home office, spędzamy przy stole mnóstwo czasu: stukamy w klawiatury laptopów, odrabiamy lekcje, uczestniczymy w spotkaniach online, gramy w planszówki i szachy, planujemy wydatki, wyrabiamy ciasto na domowe wypieki, lub po prostu rozmawiamy i jesteśmy razem.

Jak stworzyć w domu komfortową strefę ze stołem i krzesłami? Dobrze, jeśli wybrane przez nas meble są solidne, w duchu zrównoważonego rozwoju i wygodne. Idealnie, jeśli także świetnie wyglądają i nie znudzą się nam za rok czy dwa. Najlepiej poszukać ich wśród sprawdzonych, ponadczasowych i oryginalnych projektów od najlepszych designerów. Takie ma w swojej ofercie marka Vitra. To meble, które są piękne, co więcej będą inwestycją na lata i bez problemu posłużą przyszłym pokoleniom. 

Stół

Table Solvay. Projekt powstał w latach czterdziestych ubiegłego stulecia i wyszedł spod ręki Jeana Prouvé. Cechy szczególne? Lite drewno dębowe lub orzechowe, szlachetna faktura plus charakterystyczna konstrukcja nóg. Tu mocno czuć architektoniczny styl mistrza. W mniejszym pomieszczeniu sprawdzi się też jego okrągły Guéridon zaprojektowany w 1949 roku specjalnie dla Uniwersytetu Paryskiego.

Krzesła

Warto odwiedzić salony Autoryzowanych Partnerów marki i wybrać swoje ulubione krzesła, kierując się tylko wyglądem, ale również wygodą . Do jadalni można wybrać zestaw takich samych krzeseł, można też dowolnie łączyć poszczególne projekty. 

Krzesła Eames Shell
Charles & Ray Eames stworzyli swoje legendarne krzesła na konkurs zorganizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Do masowej produkcji charakterystyczne siedziska weszły w latach pięćdziesiątych. Od tamtej pory stały się prawdziwymi bestsellerami.  

Panton Chair
Najsłynniejsze krzesło Vernera Pantona, obsypane wieloma nagrodami. Antropomorficzny kształt dopasowuje się do naszego ciała. Inne atuty? Lekkość, popartowa stylistyka, możliwość użytkowania zarówno w domu jak i na zewnątrz.

Krzesło Moca
Krzesło Moca Jaspera Morrisona mogłoby służyć jako encyklopedyczny przykład jego „ super normalnego” podejścia do projektowania. To sztaplowane krzesło jest proste i solidne, ale z wyjątkowymi detalami: podstawa Moca jest zbudowana z dwóch stalowych łuków - jeden tworzy przednie nogi i oparcie, a drugi stanowi tylnie nogi. Dwa kawałki fornirowanej sklejki są zamontowane na elementach bazowych bez widocznych z przodu śrub, tworząc wygodne, anatomicznie ukształtowane siedzisko i oparcie.

The Standard Chair
Krzesło Standard
projektu Jeana Prouvé z 1934 roku stanowi doskonałe połączenie z wymienionym wcześniej stołem Solvay. Wygodne, drewniane siedzisko, komfortowe oparcie pod plecy, mocno zaznaczone tylnie nogi - to jego główne zalety. Do tego ponadczasowy design, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych domach.

Chaise Tout Bois
Chaise Tout Bois to projekt Jeana Prouvé z 1941 roku. Francuski inżynier stworzył krzesło do jadalni wykonane całkowicie z drewna - nawet bez śrub, ponieważ w latach wojny metal był towarem deficytowym. Oparł ten projekt na zasadzie architektonicznej: charakterystyczny element połączonego oparcia i tylnych nóg dodaje wytrzymałości tam, gdzie ciężar siedzącego jest największy..  

Home Stories

O zakupie krzeseł do jadalni warto pomyśleć szczególnie teraz. Vitra przygotowała właśnie dla swoich klientów wyjątkową promocję Home Stories. Przy zakupie 6 krzeseł do jadalni, szóste otrzymujemy gratis. Szczegóły promocji poniżej:

Kup zestaw sześciu krzeseł do jadalni, a szóste krzesło otrzymasz w prezencie*
Oferta obowiązuje od 1 listopada 2020 do 31 stycznia 2021 roku. Najtańsze krzesło będzie bezpłatne.

Promocja dostępna u wybranych Autoryzowanych Partnerów: 

A·TAK DESIGN, ul. Żeligowskiego 43 A, 90-644 Łódź, tel. +48 42 633 02 00·
Atelier Mesmetric, ul. Burakowska 5/7, 01- 066 Warszawa, tel. +48 797 167 565· 
Atelier Mesmetric, Aleja Zwycięstwa 187, 81-521 Gdynia, tel. +48 508 483 714· 
NAP, ul. Mysia 3, 00-496 Warszawa, tel. +48 797 909 887·
NAP, ul. Jagielska 73, 02-886 Warszawa, tel. +48 502 264 113·

* Oferta obejmuje następujące krzesła Vitra (możliwa dowolna kombinacja): Krzesła Eames Shell (z wyłączeniem DSS, DSS-N, LAR, RAR, PACC i PSCC), Standard, Standard SP, Chaise Tout Bois, Panton Chair, Panton Chair Classic, Softshell, Moca, HAL (bez podstawy obrotowej), Tip Ton, APC, .03, .05 i krzesło Belleville.