Ostatnio praca z domu z miłego przywileju stała się po prostu koniecznością. Jak zaaranżować kącik do pracy zdalnej był nie tylko piękny, ale też komfortowy i funkcjonalny? Mamy dla Was mały miniporadnik na temat komfortowego wyposażenia home office.

Biurko

Jak urządzić kącik do pracy w domu? Zaczynamy od biurka. Może to być stolik, sekretarzyk, deska kreślarska na podparciu. Ważne, by blat roboczy był dostosowany do naszego wzrostu, wtedy unikniemy nadmiernego pochylania się i wyciągania szyi. Jeśli masz 170 cm wzrostu to Twoje biurko powinno mieć około 75 cm wysokości, a jeśli 180 cm to 10 cm więcej. Idealna odległość naszych oczu od monitora mieści się w przedziale 40-75 cm. 

Krzesło do pracy

Kolejnym ważnym elementem jest krzesło. Najlepsze krzesła to te z regulowaną wysokością i oparciem dopasowanym do pleców. Jeśli dużo pracujemy na komputerze i do tego operujemy myszką to warto, by krzesło miało podłokietniki i gwarantowało tym samym podparcie dla rąk. Dobrze jeśli siedzisko jest miękkie i z łagodnymi zaokrągleniami. Opcją może tu być także klękosiad  (zwany też niekiedy klęcznikiem) niejako wymuszający zachowanie prawidłowej postawy. 

Lampka na biurko

Jaka jest idealna lampka na biurko? Lekka, z możliwością regulacji klosza i kablem o długości około 1,5-2 metry. Ostatnio popularnym rozwiązaniem są lampki LED. Są energooszczędne i nie nagrzewają się. Do pracy i nauki najlepiej wybrać światło zbliżone swą barwą do dziennego lub delikatnie cieplejsze (przedział 3000-4000 K). Niektóre z lampek na biurko producenci wzbogacają o kubeczek na ołówki. 

Biurowe akcesoria

Co jeszcze przyda się w domowym biurze? Na pewno akcesoria pomocne w porządkowaniu tej przestrzeni: kubki na ołówki, długopisy i linijki, organizery na spinacze, koperty, gumki do ścierania i korektory, piórniki, tablice na moodboardy. Oko ucieszą też piękne notesy, pióra wieczne czy pomysłowe karteczki do robienia notatek. Jeśli masz sporo papierów do uporządkowania przydadzą się druciane kosze i segregatory. Przyda się także mały kosz na śmieci. 

W sieci roi się od zdjęć pięknie zaaranżowanych kącików do pracy. Są pełne zieleni, stylowych przedmiotów i mebli (często vintage). Do naszej galerii wybraliśmy te najpiękniejsze i najciekawsze, możecie śmiało się inspirować.