Praca z domu w wielu przypadkach z miłego przywileju stała się po prostu koniecznością. Jak zaaranżować kącik do pracy zdalnej był nie tylko piękny, ale też komfortowy i funkcjonalny? Mamy dla Was mały miniporadnik.

Biurko

Jak urządzić kącik do pracy w domu? Zaczynamy od biurka. Może to być stolik, sekretarzyk, deska kreślarska na podparciu. Ważne, by blat roboczy był dostosowany do naszego wzrostu, wtedy unikniemy nadmiernego pochylania się i wyciągania szyi. Jeśli masz 170 cm wzrostu to Twoje biurko powinno mieć około 75 cm wysokości, a jeśli 180 cm to 10 cm więcej. Idealna odległość naszych oczu od monitora mieści się w przedziale 40-75 cm. 

Krzesło do pracy

Kolejnym ważnym elementem jest krzesło. Najlepsze krzesła to te z regulowaną wysokością i oparciem dopasowanym do pleców. Jeśli dużo pracujemy na komputerze i do tego operujemy myszką to warto, by krzesło miało podłokietniki i gwarantowało tym samym podparcie dla rąk. Dobrze jeśli siedzisko jest miękkie. 

Lampka na biurko

Jaka jest idealna lampka na biurko? Lekka, z możliwością regulacji klosza i kablem o długości około 1,5-2 metry. Ostatnio popularnym rozwiązaniem są lampki LED. Są energooszczędne i nie nagrzewają się. Do pracy i nauki najlepiej wybrać światło zbliżone swą barwą do dziennego lub delikatnie cieplejsze (przedział 3000-4000 K).

Biurowe akcesoria

Co jeszcze przyda się w domowym biurze? Na pewno akcesoria pomocne w porządkowaniu tej przestrzeni: kubki na ołówki, organizery, piórniki, tablice na moodboardy. Oko ucieszą też piękne notesy, pióra wieczne czy pomysłowe karteczki do robienia notatek. Jeśli masz sporo papierów do uporządkowania przydadzą się druciane kosze i segregatory. 

W sieci roi się od zdjęć pięknie zaaranżowanych kącików do pracy. Są pełne zieleni, stylowych przedmiotów i mebli (często vintage). Do naszej galerii wybraliśmy te najpiękniejsze i najciekawsze, możecie śmiało się inspirować.