Dobry sposób na chwilę wyciszenia, uważności i reset po dniu pełnym obowiązków albo intensywnym treningu? Przepis na utrzymanie work-life balance będący przyjemnym rytuałem? Wizyta w saunie. Gorące powietrze „otwiera” pory w naszej skórze i odblokowuje gruczoły łojowe. Wraz z potem wydalone zostają toksyny i zrogowaciałe komórki naskórka. Wizyta w saunie poprawia ukrwienie tkanek, dotlenia skórę, rozluźnia mięśnie a do tego wspomaga naszą odporność no i doskonale relaksuje, także za pomocą aromatycznych olejków nierzadko używanych podczas sesji. 

Korzystanie z uroków sauny możliwe jest nie tylko w instytutach wellness czy na basenie, ale także w domu, także z pozostałymi członkami rodziny. Tak, domowe sauny cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie teraz w związku z pandemią przestają być luksusem. Stają się po prostu ważnym wyposażeniem wnętrza. Na domowe SPA z własną sauną wystarczą nawet 2 metry kwadratowe powierzchni w łazience, sypialni albo w innym pomieszczeniu. Saunę można w dodatku dostosować do stylu naszego mieszkania. 

Designerskie perełki znaleźliśmy w ofercie marki AS Produkt, producenta saun ASENSO. Mamy tu sauny wewnętrzne i zewnętrzne, łącznie ponad 200 różnych modeli biorąc pod uwagę rodzaj rozmieszczenia (saunę wnękową, narożnikową, wolnostojącą) , wymiary i wzornictwo. Styl? Możemy go wybrać w zależności od naszych upodobań i potrzeb.

Nam najbardziej spodobała się kolekcja URBAN, industrialna i nieco surowa, przywodząca na myśl pełne betonu, stali i szkła wnętrza loftów. Nie tylko nam ta kolekcja wpadła w oko. Jej wielką fanką jest także ambasadorka ASENSO, reżyserka pokazów mody i choreografka Kasia Sokołowska. „Saunowanie zachwyciło mnie kilkanaście lat temu, kiedy po raz pierwszy byłam w Finlandii. To była regularna przyjemność, a potem już pewna rutyna. Cieszę się, że dziś dobrą saunę mam na wyciągnięcie ręki. To wspaniały relaks i oczyszczenie.” O Asenso usłyszałam w zeszłym roku podczas biznesowego spotkania w hotelu Lake Hill w Karkonoszach, w którym pełnię funkcję dyrektora artystycznego. Projekt ujął mnie dobrym designem, niespotykanymi rozwiązaniami. Podobało mi się, że sauny nie wyglądają typowo. Można je dostosować do prywatnego wnętrza, wtopić w architekturę domu” – opowiada o swoich doświadczeniach z saunami gwiazda. 

Dla tradycjonalistów ASENSO przygotowało linię SCANDI. Znaki szczególne? Skandynawska prostota drewno i dwufunkcyjne piece z możliwością dopasowania dodatkowych akcesoriów do ziół i aromatów (przydatne w przypadku sauny fińskiej i Bi-O). Więcej o kolekcji dowiecie się TUTAJ. Złoto, marmur i blask diamentów to już linia GLAMOUR dla fanów wytwornej elegancji. Więcej na ten temat TU

Miłośnikom natury spodoba się z kolei kolekcja ORGANIC. Jej design wprost nawiązuje do kształtów i faktur obecnych w przyrodzie. Sauny wyłożono specjalną sklejką o głęboko żłobionej strukturze pozwalającej na obcowanie z prawdziwym drewnem. Elementy ozdobne wykonano w tym przypadku z siana alpejskiego z dodatkiem polnych kwiatów. ASENSO stawia we wszystkich produktach na naturalne, ekologiczne komponenty . Bardzo ważnym elementem jest korek. Dzięki swojej budowie, przepuszcza parę wodną, przy jednoczesnym braku nasiąkliwości, nie tworzy efektu szklarniowego w pomieszczeniach, a wysoka wilgotność powietrza nie wpływa na jego parametry techniczne. Firma AS Produkt zgłosiła saunę z izolacją termiczną opartą na korku ekspandowanym mocowanym metodą bezklejową w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, co zakończyło się przyjęciem wniosku. Dla podkreślenia ekologicznych wartości saun ASENSO, każdy, kto kupuje saunę dostaje w prezencie drzewko, które organizacja Treedom sadzi na Madagaskarze. Klient staje się właścicielem drzewa, nadaje mu imię i obserwuje jego rozwój przez stronę internetową.