Jeśli ciągle wolicie papierowe książki od tych elektronicznych i kolejne tytuły zalewają Wasze mieszkania, to podpowiadamy jak zorganizować swój księgozbiór. Perfekcyjna domowa biblioteczka? Pomysłów na trzymanie i eksponowanie książek w mieszkaniu jest sporo. Oto najpopularniejsze z nich.

Biblioteczka - regał
Książki ułożone na półkach to chyba najpopularniejsza forma trzymania  w mieszkaniu. Regał, witryna ze szklanymi drzwiczkami, - takie rozwiązanie pomieści duży księgozbiór. Jak zorganizować poszczególne tytuły? Można układać je alfabetycznie, można dopasować wielkość okładek do poszczególnych półek. Niektórzy układają swoje książki na regałach kolorami. Powstaje wtedy tęczowa biblioteczka. Jeśli jednak wolicie stonowane kolory możecie obłożyć okładki szarym papierem lub ustawić wszystkie tytuły grzbietami w drugą stronę - wtedy jednak trudno znaleźć książkę, której akurat potrzebujemy.

Wisząca półka
Półka nie pomieści wiele tytułów, ale będzie dobrym miejscem na trzymanie podręcznego księgozbioru. Możecie wybrać proste, klasyczne deski na wspornikach, możecie też zamówić półki w naprawdę wymyślnych kształtach (mapa danego kraju, kontur ulubionego zwierzaka) lub 

Ściana z półkami na całej długości
To już rozwiązanie dla prawdziwych moli książkowych. Jeśli półki będą wystarczająco szerokie można będzie na nich postawić dwa rzędy tytułów. Warto wtedy zaopatrzyć się w przesuwaną drabinkę lub stołek-schodek. 

Regał na talerze jako półka na książki dla dzieci
To rozwiązanie proponujemy do dziecięcych pokoików. Najmłodsi czytelnicy oprócz ciekawych historii kochają piękne obrazki w książkach. Warto więc zadbać o to, by okładki były odpowiednio wyeksponowane. Ułożenie książek okładkami od frontu ułatwi...półka na talerze ze specjalną listewką z przodu. Mamy wtedy pewność, że dziecięce książeczki nie spadną. W takich półkach są czasami małe szufladki (na małe książeczki albo zakładki i inne dziecięce skarby) albo haczyki.