Noc wśród zielonych liści, śpiewu ptaków i szumu wiatru w gałęziach? W tych miejscach można właśnie tak spędzić wolny czas oddając się relaksowi na łonie przyrody. 

1. W drzewach, Nałęczów, Polska - cztery domki do wynajęcia o wdzięcznych nazwach: Sosna, Grab, Jodła i Tuja. Każdy jest komfortowo wyposażony, zbudowany z materiałów przyjaznych dla środowiska, energooszczędny. Wokół cisza, spokój no i drzewa oczywiście! Miejsce zyskało już zasłużoną sławę, jeśli planujecie więc tam spędzić dzień lub dwa to sugerujemy wcześniejszą rezerwację wybranego terminu. 

2. Sywor Domki, Kościelisko, Polska - Domek na Drzewie do wynajęcia. W środku niewielkiej, drewnianej chatki sypialnia, aneks kuchenny, salonik z sofą, kominek i łazienka. Wokół sosny i świerki i góry!

Leśna terapia - najlepsze miejsca w Europie

3. Domek na drzewie, Grzywaczówka, Przesieka, Polska - dom zawieszony na około 5,5 m nad ziemią w Przesiece. Na górę prowadzą drewniane schodki. Drzewa nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz domku! To jedyna tego rodzaju oferta w naszym zestawieniu. 

4. Domek na drzewie jak ptasia budka, Kolumbia Brytyjska, Kanada - oryginalna budowla stworzona przez kanadyjskie Studio North. Mogą w nim mieszkać ludzie (turyści) i... ptaki. Te ostatnie dzięki dziuplom i małym budkom sprytnie wkomponowanym w fasadę budynku. Domek - budka postawiony jest na drewnianych balach blisko 3 metry nad ziemią. Wejście do niego wiedzie przez mały mostek. W okolicy znajduje się miejsce do rozpalenia ogniska i biwakowania oraz źródełko z wodą.  

5. Siedlisko Sobibór, Sobibór wieś, Polska - Siedlisko dysponuje dwoma domkami położonymi blisko drzew. Budowle stoją na specjalnych platformach, okna i werandy są więc praktycznie w koronach drzew. W środku aneksy kuchenne, sypialnie, salon. Są też tarasy z wygodnymi fotelami i przepięknym widokiem na łąkę. Bliscy sąsiedzi? Sowy i dzięcioły krętogłowe.

6. Domek na drzewie, przedmieścia Atlanty, USA - to jedna z ulubionych miejscówek użytkowników Airbnb. Siedlisko to właściwie trzy osobne domeczki położone pośród drzew i połączone ze sobą za pomocą specjalnych linowych mostów. Mamy tu salon, sypialnię oraz taras do relaksu i obserwowania otaczającej przyrody. Wyposażenie? Miks antyków, rattanu i drewna. O rezerwacji trzeba myśleć z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem!    

7. Tree Hotel, Harads, Szwecja - hotelowe domki na drzewach w bujnych, szwedzkich lasach. Wchodzi się o nich po drabinie lub za pomocą mostu linowego. Dodatkową atrakcją stanowi sauna na drzewie, która może pomieścić do 12 osób. Atut nr 2? Widok z każdego domku na otaczający las i jego mieszkańców!