Airbnb to znany portal służący publikowaniu ofert i rezerwowaniu unikalnych miejsc pobytu na całym świecie. Zwykłe mieszkania, luksusowe apartamenty, domki w górach, rezydencje nad morzem - od bogactwa możliwości lekko kręci się w głowie. Bywają też oferty zupełnie wyjątkowe i trochę zwariowane, takie, jak na przykład Cosa Caracol - dom w kształcie muszli, o którym pisaliśmy całkiem niedawno. Ale która z szerokiego wachlarza ofert jest najpopularniejsza? Która cieszy się największym zainteresowaniem? Airbnb sprawdziło. To domek na drzewie na przedmieściach Atlanty w USA. Zaskoczeni?

Ten domek zbudowany 18 lat temu przez właściciela Petera Bahoutha to właściwie trzy osobne domeczki położone pośród drzew i połączone ze sobą za pomocą linowych mostów. Mamy tu salon, sypialnię oraz taras do relaksu i obserwowania otaczającej przyrody. Wyposażenie? Miks antyków, rattanu i drewna. Do tego jeszcze lampki na sznurach wiszące między poszczególnymi domkami.

Jest na pewno klimatycznie. Do tego stopnia, że strona z ofertą jest odwiedzana średnio 300 tysięcy razy w miesiącu, a rezerwacji trzeba dokonywać z rocznym wyprzedzeniem. Ponad 147 tysięcy osób dodało tę ofertę do swojej "wish list". Robi wrażenie prawda? Niektórzy tłumaczą ten fenomen tęsknotą wielu ludzi za prostym życiem i naturą.

Na zakończenie dodamy jeszcze, że nocleg w tym domku na drzewie to koszt około 1400 złotych za dzień.