To już kolejny projekt Loft Kolasiński, który bierzemy pod lupę. Tym razem prace obejmowały renowację i przebudowę wnętrza domu z 1923 roku w Szczecinie. Architekci zdecydowali się na likwidację większości ścian działowych na parterze. W efekcie na otwartej przestrzeni znalazły się kuchnia, salon, jadalnia i gabinet mała jadalnia w zabudowanej werandzie. Na piętrze powstały za to trzy sypialnie i dwie łazienki.
Dom urządzona w zgodzie z japońską filozofią wabi-sabi. Ważnym założeniem było wykorzystanie możliwie jak największej ilości materiałów naturalnych. W związku z tym ściany w całym domu i belki stropowe na piętrze pokryte zostały glinianym tynkiem, belki stropowe na parterze po oczyszczeniu pozostawiono zaś bez zabezpieczenia, a deski podłogowe zaolejowano. Ozdobą parteru jest piec obłożony ręcznie wyrabianymi kaflami, w kuchni zachowano oryginalne płytki podłogowe z 1923 roku. Ogromne wrażenie wywiera również dwustuletnie drzewo oliwne zasadzone w przeszklonej werandzie. Jest to specjalny gatunek przeznaczony do wnętrz, chluba i pasja gospodarza domu.
W projekcie dominują wpływy modernizmu japońskiego i brazylijskiego, więc wśród wykorzystanych w wyposażeniu mebli możemy znaleźć projekty Isamu Noguchi, Jader Almeida i unikatowe krzesła Junzo Sakakura. Miłośnicy polskiego designu docenią z pewnością wełniany dywan z 1969 roku wyprodukowany w Kowarach. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały klastyczne meble, lampy i akcesoria pochodzące z Danii, Czech, Polski, Meksyku, Włoch i Niemiec. Są też meble zaprojektowane przez Loft Kolasiński: stoły, stoliki kawowe, sofa, komoda TV, biblioteka, lustra, ażurowe ekrany, łóżka, szezlong, kabiny prysznicowe, karnisze, garderoby, meble łazienkowe i kuchenne.