Dziś prezentujemy dom-letnisko malowniczo położone wśród hortensji i wysokich traw. W tej willi z lat 90 modernizację przeprowadziła pracownia projektowa Anny Koszeli. W willi raziły rozwiązania pochodzące z minionej epoki – luksfery, łupkowe okładziny na ścianach, a także estetyka glamour całkowicie oderwane od sielskiego otoczenia. Inwestorzy darzyli sentymentem jedwabne, perskie dywany – pamiątki z podróży oraz kolekcję vintage’owych plakatów filmowych i bardzo chcieli je zatrzymać. Architektka w niedostrzegalny sposób połączyła nowe ze starym, wyławiając z poprzedniego projektu, wszystko, co pasowało do jej koncepcji. 

Otwarty plan nawiązuje do tradycji architektury modernistycznej, dla której kontekst i funkcja odgrywały kluczową rolę. W rearanżacji willi architektka bazowała na meblach i oświetleniu włoskich manufaktur z tradycjami – Baxter, Minotti, Arketipo oraz umiejętnościach wysokiej klasy rzemieślników. Zabudowy i elementy stolarskie według jej projektu wykonało Atelier Wirchomski, a kamienne posadzki – I-MAR.  Autorką abstrakcyjnych obrazów eksponowanych w części reprezentacyjnej jest Maria Widelak. Nas najbardziej zachwyciła jadalnią w ogrodzie zimowym.

Teraz projekt Anny Koszeli ma szanse na wygraną w międzynarodowym konkursie The International Design & Architecture Awards 2018. Jury nominowało ten projekt w kategorii Interior Design Scheme Europe. Można oddać na niego głos na stronie: www.thedesignawards.co.uk