Ciszę za oknami przerywają tu jedynie ptasie nawoływania. We wnętrzach słychać za to śmiechy trójki dzieci. Dziś zaglądamy do domu na przedmieściach dużego miasta zaprojektowanego przez Katarzynę Kraszewską z pracowni Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz. Architektka rozpoczęła pracę nad projektem domu tuż przed wylaniem fundamentów budynku. - To był dobry moment – przyznaje Katarzyna Kraszewska. - Dzięki temu miałam wpływ na wielkość i lokalizację okien, które determinują aranżację pokoi oraz na wygląd elewacji – dodaje.

Strefa dzienna 

Inwestorom zależało na nowoczesnych, ale jednocześnie przytulnych wnętrzach. Ponieważ cała rodzina kocha sport, od początku było wiadomo, że w domu powstanie siłownia i basen. Mają one swoje miejsce na parterze budynku, razem ze strefą dzienną: kuchnią, jadalnią, salonem, pokojem telewizyjnym i łazienką. Piętro to sypialnie i łazienki. Ciekawostka? Przeszklony sufit nad salonem. Przeszklenie powstało, by doświetlić strefę dzienną naturalnym światłem padającym z dużego okna zlokalizowanego na pierwszym piętrze oraz by optycznie powiększyć przestrzeń komunikacyjną w holu. Salon utrzymany jest w ponadczasowych, kojących beżach i spokojnej szarości. Dominującym materiałem wykończeniowym jest tu drewno dębowe w naturalnym wybarwieniu. To szerokie deski podłogowe oraz częściowo ażurowa zabudowa ściany wpływają na ciepły klimat we wnętrzu. Ściany salonu pokryte zostały luksusowymi lśniącymi tapetami marki Arte w odcieniu taupe. Kuchnię z białymi frontami od salonu w razie potrzeby oddzielić mogą przesuwane, szklane drzwi. Strefę jadalni akcentują dwie klasyczne lampy wiszące nad blatem. To modele firmy Santa & Cole. W strefie dziennej mamy także ogród zimowy w wykuszu. Stanęła w nim lekka sofa na delikatnych wysokich nóżkach, stolik kawowy projektu architektki oraz rośliny doniczkowe, dla których hodowli panują idealne warunki.  

Basen i strefa prywatna

Basen z kolei daje radość wszystkim domownikom. Pionowe linie opraw led odbijają się w lustrzanej powierzchni podwieszanego czarnego sufitu i w tafli szmaragdowej wody. Stąd możemy udać się prosto do sauny albo siłowni. Na piętrze, na które prowadzą ażurowe, drewniane schody, zaprojektowano cztery sypialnie, dwie łazienki i wygodne garderoby. Sypialnia gospodarzy to kraina spokojnych szarości i beży. Ścianę u tapicerowanego wezgłowia łózka zdobi tu tapeta Wall & Deco.