Gotowi na wnętrze, które otuli Was ciepłym klimatem? Zajrzyjcie z nami do wyjątkowego domu w Środzie Śląskiej. O aranżację tej przytulnej przestrzeni zadbała Anna Smardz z Marmur Studio. 

Przytulne wnętrze z drewnem i plecionką wiedeńską w rolach głównych

Dom nie jest duży (110m2 powierzchni). Jasne barwy i odpowiednie dopasowanie mebli i sprzętów sprawiają, że nie czuć tu deficytu przestrzeni. - Część dzienną wypełniają różne odcienie i gatunki drewna, naturalne i ciepłe kolory i materiały oraz sporo czarnych akcentów. Beże i szarości dobrze komponują się z neutralną bielą ścian, a czarne meble i lampy przełamują balans dodając elegancji - tłumaczy Anna Smardz. W salonie mamy narożną kanapę, tuż obok kawowy stolik z marmurowym blatem, a pod ścianą zestaw rtv. Przytulności temu miejscu dodaje etniczny dywan z grubej wełny w neutralnych kolorach. Stąd już tylko krok do strefy kuchennej z szarą zabudową i wyspą z ciemnym blatem. Tuż obok w jadalni znajdziemy stylowe krzesła (plecionka wiedeńska na oparciach i siedziskach) i dębowy stół w stylu loft. 

Strefa prywatna

Plecionka pojawia się także na stolikach nocnych, tym razem na piętrze, w sypialni gospodarzy. Na każdym z nich stanęła biała, ceramiczna lampka. Łóżko ma tapicerowany zagłówek w morskim kolorze. Naprzeciwko stanęła szara komoda. Więcej szarości znajdziemy w łazienkach (płytki, szafka pod umywalką, tynk na ścianie, ręczniki). W łazience na piętrze znalazło się miejsce na wolnostojącą wannę umiejętnie wkomponowaną pod zazwyczaj niełatwy w aranżacji skos. Całość uzupełniają czarne akcesoria i dodatki (kosz na śmieci, baterie, wieszaki itp).   

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy