Od 7 marca co niedzielę na antenie telewizji Polsat emitowany będzie nowy program „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”, którego partnerem strategicznym została IKEA. Sześcioro uczestników powalczy w nim o tytuł najlepszego projektanta wnętrz i wyjątkową nagrodę. Format poprowadzi Anna Wyszkoni. Wokalistka od września zeszłego roku także uczy się projektowania. Dziś porozmawiamy z Anią Wyszkoni o samym programie, urządzaniu domu i funkcjonalnym wzornictwie.  

Jak odnalazłaś się w roli prowadzącej program o projektowaniu wnętrz? 
Anna Wyszkoni: To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Na początku trochę się denerwowałam, ale tematyka programu jest mi bardzo bliska i zależało mi na tym, żeby sprostać wyzwaniu. Z każdym odcinkiem czułam się swobodniej. Jak zwykle, wiele od siebie wymagałam i zawsze starałam się być bardzo dobrze przygotowana. Kiedy kończyliśmy zdjęcia do pierwszej edycji „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” wiedziałam, że będę tęsknić za ekipą, która tworzyła program, za uczestnikami i wspaniałą atmosferą, którą mieliśmy na planie przez dwa miesiące.

Jakie trendy w urządzaniu domu są Ci szczególnie bliskie?
Anna Wyszkoni: Z wnętrzami jest jak z modą. Można śledzić trendy, ale nie ślepo za nimi podążać. W swoim domu, mieszkaniu trzeba przede wszystkim czuć się dobrze. Uwielbiam styl eko. Mieszkam na wsi. Mój dom otaczają łąki i drzewa. W domu też mam dużo drewna. Chcę być blisko natury nie tylko ciałem, ale też sercem. W moim domu przeważają więc kolory, które otaczają nas na co dzień.

Co dla Ciebie oznacza słowo ”Dom”?
Anna Wyszkoni: Dom to ludzie i miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie. Lubię powiedzenie „Nieważne z kim, ważne gdzie”. Te słowa doskonale określają mój stan, nie tylko wtedy, kiedy wybieram się na wakacje.

Czy w programie coś Cię szczególnie zaskoczyło?
Anna Wyszkoni: Studio było imponujące. W pierwszym momencie zaparło mi dech w piersiach. Ale czy mnie to zaskoczyło? Nie. Tak właśnie powinien być przygotowany ten program. To wspaniały format, który pokaże widzom, że jedno pomieszczenie można urządzić na wiele sposobów. Wspaniałe warunki i dobrze zorganizowane dni zdjęciowe. Sześcioro kreatywnych projektantów, którzy z każdym odcinkiem byli coraz odważniejsi w swoich pomysłach na aranżację wnętrz. Program kręciliśmy w trudnych, pandemicznych warunkach, mierzyliśmy się więc z licznymi ograniczeniami i reżimem sanitarnym. Wszystko musiało być perfekcyjnie zaplanowane. I tak też było.  

Partnerem programu została IKEA. Co myślisz o podejściu firmy do funkcjonalności – czy to pojęcie jest Ci bliskie? Jak dobrze urządzone wnętrza wpływają na nasze codzienne życie?
Anna Wyszkoni: Jestem ślązaczką i lubię mieć wszystko dobrze zorganizowane. Wnętrze musi być ładne, ale funkcjonalność jest niezwykle istotna. Dzisiaj, kiedy kształcę się jako architektka wnętrz, mam większą świadomość podczas urządzania czy nawet oglądania wnętrz. Wielu Polaków mierzy się codziennie z różnymi problemami. W tym programie, dzięki badaniom firmy IKEA, zapoznałam się z danymi statystycznymi, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Małe mieszkanie, brak sypialni, rozkładane kanapy, to realia życia większości ludzi w naszym kraju, zaskoczyła mnie ta skala. IKEA proponuje wiele rozwiązań, które pomagają w takich sytuacjach. Ma świetnie wyglądające, a przy tym praktyczne meble, dzięki którym można urządzić funkcjonalne wnętrze w dobrym stylu. Jurorzy „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” byli pod tym względem bardzo wymagający i pragmatyczni, ale doceniali też fantazję i świeże pomysły naszych uczestników.

Co szczególnego wniósł program do Twojego życia i domu? 
Anna Wyszkoni: Program był wspaniałym uzupełnieniem mojej edukacji. Edukacja zaś bardzo pomagała mi w nagraniach. Dzięki „Design Dream” poznałam wspaniałych ludzi i ich historie. Czuję, że byłam częścią wielkiego przedsięwzięcia, dzięki któremu pomogliśmy wielu rodzinom i pokażemy widzom, jak ważna jest harmonia w naszych wnętrzach i w jaki sposób można ją osiągnąć. Mnie osobiście pozwolił rozszerzyć horyzonty zawodowe. Chętnie wróciłabym na plan drugiej edycji.

Dziękujemy za rozmowę. A Wam gorąco polecamy „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”. Włączcie Polsat już w najbliższą niedzielę o 17:40.