Nicolas Cage ma wiele apartamentów i rezydencji na całym świecie (w tym dwa małe zamki w Europie!). Dziś zaglądamy do jego domu w San Francisco zbudowanego w 1914 roku dla ormiańskiego rzeźbiarza Haiga Patigiana. Aktor niedawno wystawił go na sprzedaż. Cena? 10,95 miliona dolarów. 

Zbudowany na Rosyjskim Wzgórzu w czasie, gdy dzielnica się odradzała po zniszczeniach spowodowanym trzęsieniem ziemi, Tudor Revival ma aż cztery piętra. Otwarte i przestronne główne piętro obejmuje duży hol z klasycznymi schodami salon i jadalnię, bibliotekę, pomieszczenie do prania i kuchnię z miejscem do jedzenia. Ta z kolei łączy się z garażem na dwa samochody. Na drugim piętrze znajdują się dwa pokoje z łazienkami, duży apartament główny z dwiema garderobami i dużą wanną, szafą na pościel i lustrzanym barem. Trzeci poziom ma jeszcze dwie sypialnie z łazienką ze sklepionym sufitem, a najniższe piętro obejmuje duży pokój rodzinny, siłownię, piwnicę z winami oraz szóstą sypialnię i wannę.

Wnętrze ma wiele architektonicznych detali rodem z renesansu: szkło ołowiowe i witraże, kominki z drewna w salonie itp. Największe atuty tej nieruchomości? Bajeczne widoki rozciągające się z okien na Zatokę San Francisco.