Dzisiaj odwiedzamy Koszalin. To tutaj znajduje się mieszkanie (75m2), do którego wpadamy z krótką wizytą. Autorką projektu tego wnętrza jest Agata Brach Architekt autorska pracowania projektowa. 

- Zazwyczaj marzeniem każdego posiadacza własnego ,,M” po pewnym czasie staje się dom z pięknym ogrodem. Gdy marzenia te się zrealizują, a dorosłe już dzieci pójdą w świat, to czasem okazuje się, że dwoje ludzi zostaje na zbyt dużej powierzchni do sprzątania. Wtedy z chęcią przenoszą się do luksusowych miejskich apartamentów - tłumaczy Agata Brach. Tak było w przypadku koszalińskiego mieszkania. Architektka musiała więc niejako "przenieść" dom inwestorów do mniejszego lokum. Obojgu zależało na uniwersalnej, otwartej przestrzeni. Stąd decyzja o wyburzeniu ściany i wprowadzeniu loftowego przeszklenia. Aby mimo wszystko w razie potrzeby można było oddzielić przestrzeń, od wewnątrz pojawiły się zasłony.

Elegancki loft

Jakie jest to wnętrze? Loft w eleganckim stylu - tak najkrócej można je opisać. Mamy tu czerwoną cegłę w otoczeniu białych ścian, dębową podłogę i dużo grafitu oraz czerni. W salonie stanęła wygodna welurowa sofa w towarzystwie wygodnego fotela z wysokim zagłówkiem i pufą. Uwagę zwraca oświetlenie w przemysłowym stylu. Ciemna kuchnia pięknie wydobywa urok spieku inspirowanego hiszpańskim marmurem. Nieskazitelna biel użylenia na czarnym tle daje ciekawy efekt. Nad wyspą kuchenną pojawił się nawis na kwiaty.  

W sypialni mamy wygodne łóżko i garderobę w relaksującym kolorze pastelowej zieleni. W mieszkaniu znalazło się też miejsce na pokoik gościnno- biurowy z obszerną szafą na książki i wydzieloną dodatkową garderobą. W łazience (odcienie szarości) zmieścił się obszerny prysznic, w zabudowie meblarskiej pralko-suszarka i zabudowa wc dająca sporą przestrzeń do wykorzystania. Kafel imitujący tapetę dodaje wnętrzu elegancji.